LADESİM LADES OLSUN MU?

Lades hakkında bir yazı yazacağım hiç aklıma gelmezdi ama yazmam gerektiğini düşünüyorum.Çocukluğumun oyunudur lades oyunu.Haşlama tavuk yapılmışsa sofra da ladese girilir ve sofradan kalkmadan babam bizi ladesler kalkardık. Bizi strese sokar şak diye elimize bir şey tutuşturup anında ladeslerdi bizi 😀 Bizi diyorum çünkü evin tek şampiyonu babamdı.

Aslında bizde evde uzun zamandır oynuyorduk ama artık rakiplerim epey dişli oldular. Dedelerinin tahtı sallanıyor 😀 Unutmuyor bazen günlerce akıllarında kalıyor ve bunu yaparken çok eğleniyorlar. Biz tavuk pişmesine bakmadan;

-Ladesim lades olsun mu?
-Olsun.
diyor ladesine giriyoruz.

Sonrası bi dolu eğlence. Çocuklar işi daha da geliştirdi, arkadaşlarıyla ladesine girdiler ve çok ama çok eğlendiler. Kah yendiler kah yenildiler ama sabrı öğrendiler, dikkat etmeyi, yenme ve yenilmenin olduğunu, strateji geliştirmeyi ve çokça eğlenmeyi…Biz annelerde geri kalmadık tabii. Arkadaşlarımla da ben girdim ve bir sürü çikolata kazandım 😀 Sadece 2 kişiye yenildim. İkisi de arkadaşlarımın çocuklarıydı. Geri kalan herkesi ladesledim. Babam yetiştirdi beni kolay kolay yenilir miyim?

Masrafsız,eğlenceli ve faydalı…Oynamamanız için hiç bir sebep yok. O zaman ne yapıyoruz ilk fırsatta lades oynuyoruz ama dikkat edin benim gibi dozu kaçırmayın. Hala biri bana bir şey uzatınca ladeslemiydik diye düşünür oldum 😀 Ne demişler azı karar çoğu zarar 🙂
İyi eğlenceler…

Bu yazı 3.sınıf etkinlikler, 6 YAŞ ÜSTÜ OYUNLAR, OYUNLAR kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

LADESİM LADES OLSUN MU? için 1 cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir