ÜÇÜNCÜ SINIF İNGİLİZCE KELİMELER

Merhabalar, çocuklarınızın İngilizce ile arası nasıl? Bizim fena değil çok şükür ama kelime öğrenirken alternatif etkinliklerle unutulmamayı sağlamak gerek.Konu zamanı öğreniliyor ama sonra sık kullanılmayan kelimeler pufff uçup gidiyor akıldan. Benim İngilizce seviyem de (What is your name?) den ibaret 😛 Maalesef özel okul okumadıysanız ve özel kursa gitmediyseniz çok fazla bir ilerleme kaydedemiyorsunuz. Tabi bu hiç öğrenemeyeceğim anlamına gelmiyor bir gün ana dilim gibi İngilizce konuşacağım Allah’ın izniyle. Bloğumu da İngilizce yazar hava atarım artık 😀 😛 Şaka bir yana artık İngilizce hayatın her alanında gerekli.

Çocuklara her yeni konuya geçtiklerinde excel de hazırladığım bu kelime çıktılarını alıp yazdırıyorum. Üç ya da dört kere yazdıktan sonra okutuyorum. Sonra ben soruyorum, onlarda yazıyorlar ya da yazamıyorlar. Yazamadıkları her kelime için yeniden çıktı alıyorum ve yeniden yazmaları gerekiyor. Yazmamak için okumayı tercih ediyorlar  😀 Oku dediğim de mırın kırın ediyorlar ama böyle olunca kolay seçeneği, okumayı tercih ediyorlar. Ben onlara sorduğumda tahta kalemi ile kendi hazırladığım mini tahtalarına yazıyorlar.Oda ayrı bir keyif veriyor, ders daha eğlenceli hale geliyor.

Daha da zevkli kısmı da onların bana sorması.Evet evet rolleri değiştiriyoruz ve onlar bana soruyor. Üçüncü sınıfta olsa arada bilmediğim kelimeler oluyor ve çocuklarım nasıl mutlu oluyor nasıl mutlu oluyor anlatamam.Şimdi yaz bunu sen de beş kere diyorlar ve bende yazıyorum.Zaten amacım da öğrenmek.Laf aramızda hem bana sorarken de birer kere daha tekrar ettirmiş oluyorum onlara 😀 Bilgisayara yazma kısmına da dahil ediyorum onları. Hem yazarken akıllarında kalsın hemde klavyeye alışsınlar istiyorum. Excel kullanmayı öğrensinler istiyorum. Bilgisayarı oyun aleti olarak değil de bilgi kaynağı, hayatını kolaylaştıracak bir alet olarak görmelerini istiyorum. Bende çok severim bilgisayarı bu arada o konuda da kendimi geliştireceğim daha  😀

Geçen sene öğrendiğimiz kelimeleri unuttuğumuzu fark ettim 🙁 Onun için şu an ilk okuma kitabı seti arıyorum İngilizce. Yazın pratik yapıp unutmamızı sağlayacak şekilde. ikinci ve üçüncü sınıf olarak.Keyifli etkinlikler hazırladım ara ara yaptırıp eski kelimeleri hatırlayacağız kitap alana kadar . Tavsiyesi olan varsa yazarsa kitap konusunda çok sevinirim.

Son olarak ikinci,üçüncü ve dördüncü sınıf kelimeler ,her ünite ayrı ayrı sayfalarda  excel olarak hazır. İsteyen olursa mail olarak gönderebilirim. Buraya koymadım çünkü trafiğimi arttırıyor 😀 Ama isterseniz de seve seve gönderebilirim. Ayrıca ev için alıp memnun kaldığım kaynak kitaplarla ilgili bir post hazırlayacağım ama hazır konu İngilizce’den açılmışken söyleyeyim..İngilizce de yardımcı kitap olarak Twinkle kullanıyoruz. Çok keyifli etkinlikleri var.Ve her  ünite başında kelimeleri mevcut. Renkleri,anlaşılırlığı ile çok güzel bir kitap tavsiye ederim.

Good night 🙂

Bu yazı 3.sınıf etkinlikler kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir