DARK

dark

İyi geceler 🙂 Bugün dizi severler için bir öneri ile geldim. Sıkı dizi takipçileri zaten biliyordur ama bilmeyenler için tavsiye edeceğim dizimiz DARK . Bir Netflix dizisi olan DARK ‘ın yaratıcıları Baran Bo Odar ve Jantje Friese. Jeneriğinden konusuna, oyuncularından efektlerine kadar harika bir dizi.

Karekter seçimi tam anlamıyla muhteşem.Her ne kadar geçmiş ve gelecekte kimin kim olduğunu anlamakta zorluk çekecekseniz bile severek izleyeceğinizi düşünüyorum. Tam anlamıyla anladıktan sonra hayran kalacağınız kesin.  En azından ben hayran kaldım. Benim ikizlerden daha çok benzetmişler karakterlerin geçmişteki ve gelecekteki hallerini 😀  İlk sezonu 2017 yayınlanan dizinin şimdilik iki sezonu yayında .Üçüncü sezonu da 27 Haziran 2020’de yayınlanacağı düşünülüyor.

Winden kasabasında yaşayan insanların 33 yılda bir kendini tekrar etmesini, kaybolan çocukları,radyoaktif sızıntıları ve aileler arasındaki tuhaf ilişkileri konu alıyor. Jonas’ın zaman makinasının kullanılıp geçmişe ve geleceğe gidilmesini anlatan dizi de şaşıracak ve aklınız karışacak. Her izledikten sonra başımın ağrıdığını itiraf etmeliyim. Diziyi izlerken durdurup eşimle istişare  ede ede izledik lakin kafalar karışıyor. Hala bazı yerleri tam kafamda oturmadım açıkcası. Şimdi detaylı açıklamak istemiyorum izlemeyenler vardır. Laf aramızda eşim sinir olur spoilerlere 🙂 İkinci sezon sonu anlamsız bitmiş gibi dursa da üçüncü sezondan beklentim yüksek olduğu için, bir açıklaması olduğunu düşünüyorum. Yeni sezonu merakla bekliyoruz.

İyi seyirler…

Bu yazı GENEL kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir