ROMA RAKAMI ETKİNLİĞİ

Roma rakamı etkinlik

Roma rakamı etkinlik

Upuzun bir aradan sonra merhabalar.  Yazmayı o kadar çok özledim ki anlatamam. Ama olmayınca olmuyor maalesef. Zaman yetmiyor ve hayat kaçıyor… Çocuklar okula başlayınca hiç bu kadar yoğun olacağımı düşünmemiştim doğrusu. Ne diyelim sağlık olsun da koşturalım.Aslında koşturmaktan hiç şikayetçi değilim. Günümün dolu dolu geçmesi kadar beni mutlu eden bir şey yok. Şikayetim yapmak istediğim bir çok şeyi yapamıyor oluşum…

Mesela çalışmak istiyorum ama oğullarımı ihmal etmeyecek bir iş olmalı oda imkansız. Kitap okumak istiyorum ki bu ara kapağını açamıyorum,açsam da kendimi veremiyorum. Bir sürü film var izlemek istediğim vakit bulup izleyemiyorum. Yüzmeye başlamak istiyorum yer yok. Dikiş dikmek istiyorum ona da vakit yok .Çok bilgili olmadığım için de en ufak bir şey için çok zaman gerekiyor. Emek olmadan da yemek olmuyor. Gezmekte istiyorum,arkadaşlarımla eğlenmek(Buna daha çok zaman ayırdığım bir gerçek). Mutfakta zaman geçirmek istiyorum ki uzun zamandır sadece mecburiyetten yapıyorum yemekleri. Bunun gibi yapmak istediğim daha o kadar çok şey var ki… Ama en önemli gündem derslerimiz hiç kuşkusuz.

Fazladan bir soru çözdürmek işkence olunca keyifli etkinlikler ile dersleri sevdirmeye çalışıyorum. Yoksa ders yapmak sevilir mi ya. Bende hiç sevmezdim zaten.Bu aralar öğrendikleri yeni konulardan biri de Roma rakamları. Bende bunu biraz daha kalıcı ve eğlenceli hale getirmek için bu etkinliği hazırladım. Kare olarak kestiğim renkli a4 kağıtlarının bir tarafına Roma rakamı, bir tarafına normal rakamları yazdım. Sırayla tek tek açıp önde hangi sayı olduğunu buldular. Sonra ben tek tek Roma rakamları gösterdim onlar normal sayı karşılığını yazdı. Sonra ben bir daha sayıları söyledim onlar Roma rakamı olarak yazdı.Çaktırmadan üç tekrar yaptırmış oldum. Yanında eğlenmemiz de kar oldu. Arada oynayıp tekrar yapacak kartlarımız olmuş oldu.

Bu yazı 3.sınıf etkinlikler kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir