7.KOĞUŞTAKİ MUCİZE

7.Koğuştaki Mucize

7.Koğuştaki Mucize

Bugün gösterimde olan “7.KOĞUŞTAKİ MUCİZE” adlı filme gittik arkadaşlarımla. Zaten fragmanı gördüğümden beri gösterime girmesini bekliyordum. Hem oyuncular, hem konusu beni etkilemişti. İzleyince daha da etkilendim.Bazı unutulmayacak filmler vardır ya yıllar geçse de unutmazsın, bu filmde onlardan biri oldu benim için.

Film için Kore yapımı bir filmin uyarlaması olduğu için eleştirilse de, ben o filmi izlemediğim için çokta sorun etmiyorum açıkcası. Bana göre konu yeni ve sevdiğim oyuncularla harika bir film ortaya koyulmuş. Baş rollerinde Aras Bulut İynemli ve Nisa Sofiya Aksongur var. Ayrıca çok değerli oyuncular; Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur ve Sarp Akkaya var. (Sarp Akkaya da çok başarılı bulduğum bir oyuncu).

Aras Bulut İynemli… Bir insan girdiği her karakteri başarılı oynar mı? Duygu bu kadar mı güzel yansıtılır seyirciye? Oluyor,bu çocuk oyunculuğun hakkını sonuna kadar veriyor. Minnacık Nisa’ya ne demeli bakmaya doyamadım.Maşallah subhanallah o kadar güzel ve başarılı ki…

Filme gitmeden önce yanınıza mendil almayı unutmayınız lakin ben hıçkıra hıçkıra ağladım (: Ama o kadar ağlamanın yanı sıra da güldüren bir film. Güzel espriler ve mutlu sahnelerde var. Ama benim gibi duygusalsanız mide ilacı bile alabilirsiniz. Benim izlerken midem ağrıdı.

Tabi eleştirilerimde yok değil.Askeri oldukça kötü göstermişler bundan rahatsız olmadım dersem yalan olur. Gerçi her yerde iyi ve kötü insanlar var ama yine de olmasa daha iyi olurdu sanki. Birde Yarbay için Allah denmesi hiç ama hiç olmamış. Orada ki amaç Yarbay’ın ne denli güçlü olduğunu göstermekti belki ama doğru bir seçim olmadığını düşünüyorum.Bizim için bunlar önemli ayrıntılar,hassas konular.Keşke bunları göz önüne alsalardı eleştirilecek hiç bir şey kalmazdı.

Annemin tabiri ile ağlamaya para vermek isteyen varsa mutlaka gitsin 🙂 İyi Seyirler…

Bu yazı SİNEMA VE TİYATRO kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir