Dr. Enver Ören Kültür Merkezi

Yenibosna ve çevresinde oturanlar için Dr.Enver Ören Kültür Merkezi’nden bahsetmek istiyorum. Fırsat buldukça tiyatrolarına katıldığımız kültür merkezi büyük salonu ile oldukça konforlu. Farklı oyunları ve sorunsuz bir tiyatro keyfı yasatıyor paşalarıma.Çok kalabalık olduğu zamanlarda arka taraflara ses gitmeme sıkıntısı yaşatsa da yakın çevremizde en iyi ücretsiz tiyatro izleyebileceğimiz bir mekan. Ayrıca yetişkin tiyatroları, konserler ve seminerlerde oluyor. En son iki oyuna gittik .

Birincisi “Şişkolar ve Sıskalar” oyunuydu. Dördü de çok keyifle izlediler,gülüştüler ve mutlu ayrıldılar. İBB’nin evinize yakın kültür merkezlerine gelirse mutlaka çocuklarınızı götürmenizi tavsiye ederiz. Diğer bir oyun ise “Pamuk Prensesin Rüyası” adlı oyundu. Tam bir hayal kırıklığı oldu. Çok yavaş ilerleyen bir oyundu. Çok kalabalıktı ve sesler arkaya gelmedi ama asıl sorun kısa kısa perdeler olması ile çok sıkıcıydı. Bunun yanı sıra oyunu beğenmeyip yarıda çıkanların saygısızlığı ve çocuklarının sesli oyuncaklarla oynamasına izin veren saygısız ebeveynleri de katarsak boşa zaman kaybıydı bizim için. Ama bir oyunu sevmedim diye, çocukta beni yormuyorsa ben o oyunu başkalarını rahatsız ederek terk etmem. Hem izleyenlere haksızlık hem de emeğe saygısızlık olduğu görüşündeyim. İBB’nin yarı yıl tatili boyunca ve yaz tatiline kadar hem Dr.Enver Ören Kültür Merkezi’nde hem de diğer merkezlerde tiyatroları oluyor.

https://kultursanat.ibb.istanbul  

Bu adresten evinize en yakın kültür merkezlerini bulup etkinliklerini takip edebilirsiniz.Hatta oraya gittiğinizde telefon numaranızı verirseniz SMS ile etkinliklerin cebinize gelmesini sağlayabilirsiniz. İyi eğlenceler…

 

Bu yazı SİNEMA VE TİYATRO kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir