RAHMİ KOÇ MÜZESİ

 

 

 

 

 

Bugün öğretmenimizin tavsiyesi üzerine gezme imkanı bulduğumuz Rahmi Koç müzesinden bahsedeceğim. Haliç kıyısında Hasköy’de bulunan müze Rahmi Koç’un koleksiyon merakı sayesinde açılmış olan  bir mekan.Özellikle mekanik ve mühendislik konularında hevesli ve bilgi sahibi kişilerin kaçırmaması gereken bir müze.

       

 

 

 

 

İçerisinde karayolu ulaşımı, demiryolu ulaşımı, denizcilik, havayolu, makineler, bilimsel aletler, model ve oyuncaklar, zeytinyağ fabrikası, Atatürk bölümü, çocuklar için hazırlanmış özel alan ve daha bir çok şey…


                                 

Çocuklar için atölye çalışmaları da oluyormuş. Ayrıca denizaltı gezi turu var ama erken gidebilirseniz girme şansınız olur, biz maalesef kaçırdık. Belirli seansları var ve 14 kişi sayısı ile sınırlı. Giriş ücreti yetişkin 9TL öğrenci 6TL’dir. Fenerbahçe Vapuru’nda ise geçici sergiler sergilenmekte olup kafesinde dinlenebilirsiniz.

 

Müzeye giriş ücreti ise yetişkin 18TL. Öğrenci ise 7TL’dir. Müze kart ile girişlerde %20 indirim var.

Ancak fiyatlarda değişme olabilir onun için gitmeden önce http://www.rmk-museum.org.tr    den güncel fiyat ve etkinliklere bakmanızı tavsiye ederim.

Bazı bölümleri açık alanda olduğu için çocuklar ile gittiğinizde hava koşullarını dikkate almanızı öneririm.

 

 

 

Bu soğuk havaları değerlendirip mutlaka gezmenizi tavsiye ederiz (:

Bu yazı GEZİ kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir