KARA KARTAL TAKI KUTUSU

kara kartal takı  kutusu

Hep yatıp film izlemiyorum tabi ki de😆 . Bu ara ufak ufak ahşap boyamalarda yapıyorum. Bunlardan ilki oğluşlarımın odasına yaptığım kara kartallı kutular. Gözlüklerini,bilekliklerini toplaması amacıyla ihtiyaç duyduk böyle bir kutuya ayrıca dekor olarak ta hoş duruyor.

kara kartal kutu

Ham ahşap almak artık benim için çok kolaylaştı.Sağ olsun eşim istediğim gün getiriyor.Evet artık Derpa Kırtasiye‘de hobi ürünleri satışta.Aslında epey oldu satışa başlayalı ama ben ancak yayınlayabiliyorum.
Kutumu siyah akrilik boya ile boyadım.Daha doğrusu paşalar ile bilikte boyadık.Üzerine çıktısını aldığım kartal kafasını çizdim ve ince uçlu fırça ile 3,4 kat boyadım.Gagasının çevreleri fırça ile düzgün olmaz diye s asetat kalemi ile geçtim. Yıldızları da çizip inci beyazı boyutlu boya ile geçtim.Sonra isimleri de çizip aynı şekilde boyadım.Ben kendime beğendiğim bir yazı stili ile asetat harf kalıbı çıkarmıştım,onun için ahşaba geçirmek çok daha kolay oluyor.Son olarak parlak sprey vernik ile sabitleyerek kutuları paşalarımın odasına yerleştirdim.

kara kartal kutu

Tüm ahşap ve boya malzemelerini DER-PA KIRTASİYE‘den temin edebilirsiniz. Sorularınızı da yorum olarak bırakırsanız daha çabuk dönüş yaparım. Mailimi bazen kontrol etmeyi unutuyorum. Hele ki facebook mesajtan hiç atmayın oraya bakmıyor ya da yıllar sonra görüyorum.🙈

Bu yazı AHŞAP BOYAMA kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir