Nokta Etiket ile Ses ve Kelime Bulma

Günaydın akidişler. Yeni bir birinci sınıf etkinliği ile merhabalar.Yine güncel değilim maalesef lakin gündüz çocuklardan vaktim olmuyor. Akşam onları yatırınca da benim halim kalmıyor.Bu yüzden yaptığımız etkinlikleri sıcağı sıcağına paylaşamıyorum. 🙁 Hem gelecekti ki birinci sınıflara örnek olması hemde diğer seslerde uygulayabileceğiniz için geçte olsa paylaşıyorum. Boş aldığım çıktıyı ,o zaman öğrendiğimiz harfler ile doldurdum. Elimde şeffaf nokta etiket vardı. Onları da karışık şekilde yazdım.Çocuklar da hem okumuş hem eşleştirmiş oldu.

Bu köpeği de o zaman öğrenmiş olduğumuz kelimeler ile doldurarak hazırladım. Artık “o” ,”m” ve “u” seslerinden de birer etkinlik hazırlasam hiç fena olmayacak sanırım.Artık yeni dik temel harfler bilgisayarımda da olduğuna göre elimle sadece nokta etiketleri yazacağım demektir. Sizde kuzularınıza hazırlamak isterseniz; şablon’un boş çıktılarını buradan teminedebilirsiniz.İyi öğrenmeler…

Bu yazı 1.SINIF İLKOKUL kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir