DAĞ VE DAĞ 2

Son zamanlar da daha sık film için zaman ayırmaya çalışıyorum. İnsanın sevdiği şeyler çok olunca hangisine zaman ayıracağını şaşırıyor. Bende aynen o durumdayım. Kitap mı okuyayım? Film mi izleyeyim? Etamin mi yapayım? Oyuncak mı öreyim? Bunun gibi bir sürü seçeneğim oluyor. Çok şükür hiç canımın sıkılacak vakti olmuyor. Bazen of canım sıkılıyor, yapacak bir şey yok diyenlere şaşırıp kalıyorum.Bu sıcaklarda da yapılacak en güzel şeyi yapıyor ve film izliyorum.

Dağ filmini izleyeli epey oldu ama Dağ 2 filmini yeni izledim. 2 milyondan fazla kişi tarafından izlenilmiş olan Dağ 2 filmi her türlü takdiri sonuna kadar hak ediyor.Hani kalbiniz acır, burnunuzun direği sızlar ya, tutmaya çalışırsınız ama elinizde olmadan iner göz yaşlarınız… Ha işte filmin sonun da aynen o durumda olacaksınız. Ne yapmalı? Ben olsam ne yapardım diyeceksiniz. Hani Türklük damarım kabardı denir ya,aynen o durumda olursunuz. Ölümü, sevgiyi, dostluğu ve vatan sevgisini bir kez daha hissedeceksiniz. Allah izin verirse Dağ 3 filmini sinemada izleyeceğim. Bekir ve Oğuz’un dostluğu ve birbirine yaptıkları esprileri izlemek çok keyifli.Ufuk Bayraktar(Bekir),Çağlar Ertuğrul (Oğuz), Murat Serezli (Veysel) ve diğer tüm oyuncular çok güzel oyunculuk sergilemişler.Hiç birinde rolleri eğreti durmamış. Murat Arkın rolüne son derece yakışmış ve Cüneyt Arkın’ın adının geçmesi de çok hoş olmuş.

Film;bir terör örgütü tarafından kaçırılan Ceyda Balaban isimli gazetecinin,Özel Kuvvetler Arama Kurtarma Timi tarafından kurtarılmasını konu alıyor.Film için şu filmden, bu filmden buraları alınmış gibi eleştiriler yapılsa da ben o filmleri izlemediğim için sıkıntı yok 😀 Benim filmde eleştireceğim tek nokta;kadın üstünden yapılan espriler. Hatta ilk filmde daha çok bu tarz konuşmalar geçiyordu ki bundan hiç hoşlanmamıştım. Muhtemelen gerçeği yansıtmak adına yapılmış olsa da bence filmin kalitesini düşürüyor.Dağ filminde daha çok Oğuz,Bekir,kim oldukları ve dostlukları var. Dağ 2 ise daha çok askerlik,savaş ve vatan …Yönetmenliğini Alper Çağlayan’ın yaptığı bu film kesinlikle izlemeye değer…

BİR ÖLÜR BİN DİRİLİRİZ…

 

Bu yazı SİNEMA VE TİYATRO kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

DAĞ VE DAĞ 2 için 2 cevap

  1. saadet uslu der ki:

    O canı sıkılanlara ben de anlam veremiyorum. Yapacak o kadar çok şey varki benim zamanım yetmiyor. Filmleri de genelde çocukların uyku saatine yakın seyrediyorum ki soru falan sorulmasın rahat edeyim diye.

  2. Sevtap Aycı Uçar der ki:

    Aynen bende çocukları yatırıp izliyorum yoksa ne mumkun ızlemek…(:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir