TOPLAMA AĞACI

toplama ağacı,kids,etkinlik,aktivite,faaliyeti

Toplama ağacı

Merhabalar akidişler. Paşalarımın öğretmenlerinin isteği üzerine hazırladığım toplama ağacı ile paylaşımlarıma devam ediyorum.Öğretmenlerimiz her çocuk için ailelerinden bu ağacı yapmasını istedi ve bizde yaptık. Velilerin gözlemlerine göre de epey memnun olduklarını duyuyorum. Okulda toplama öğretirken; bu ağaçtan faydalanıyor öğretmenlerimiz. Hatta bazı annelerimiz, ev için de bir tane yaptılar. Ben eve Pinterest’te gördükleri toplama makinasından yapacağım için bundan yapmadım.Zaten okul kapanırken de geri alacağız, tatilde çalışabiliriz. Matematiğe başlayacak yavrularınız için tavsiye olsun buda.Bunun orjinali de Pinterest’ten.

toplama ağacı,kids,etkinlik,aktivite,faaliyeti

Toplama Ağacı

Ağacımızın yapımın da; kalın kahverengi keçe ve yeşil kalın keçe kullandım.Arkasının fotoğrafını çekmemişim ama kahverengi keçeyi daha kalın olması için komple çalıştım.İnce yeşil keçeden kestiğim parçayı ağacın üst kısmına silikon yardımı ile yapıştırdım.Ağacın üzerine silikon ile 20 adet cırt yapıştırdım(cırtın bir yüzü). Ağacın gövdesine 3 büyük 1 küçük olmak üzere 4 cırt daha yapıştırdım.1 küçük kare eva da kesip ” = ” işareti koyup onu da fotoğrafta görüldüğü gibi yapıştırdım.

toplama ağacı,kids,etkinlik,aktivite,faaliyeti

Toplama Ağacı

Evadan kestiğim karelerin üzerilerine de boyutlu boncuk boya ile sayıları yazdım. 2 tane kestiğim küçük karelere de” – “ve” + “işareti koydum. Arkalarına da cırtın diğer yüzünü, silikon ile yapıştırdım. 20 tane renkli ponponun üzerine de; yine silikon ile ağacın üzerinde ki cırtın diğer yüzünü yapıştırıp toplama ağacımızı tamamladım. Kolay gelsin…

Bu yazı 1.SINIF İLKOKUL, 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir