Kurbağa Düdük Etkinliği

kurbağa,kaynana dili,üfleme etkinliği

Kurbağa

Kurbağalarımız ile merhabalar. Havalar azıcık ısınınca evde durmak zorlaştı benim için. Çok fazla yazmaya vaktim olmadığı gibi artık paşalara etkinlik yaptırmakta bir o kadar zorlaştı doğrusu. Bu aralar birbirleri ile oynamaktan ne giyinebiliyorlar,ne yemek yiyorlar ne de başka bir şey yapabiliyoruz.

Kısıtlı zamanlarda yapabildiğimiz etkinlikler de genelde çizgi çalışmaları,sayı çalışmaları, basit toplama işlemleri ve dikkat geliştirici çalışmalar oluyor.Sanmayın ki ne güzel iyi anlaşıyorlar. Yarım saat sonra kanlı bıçaklı oluyor ve bir yarım saat oynuyorlar.Birini başka yere birini başka yere gönderiyorum bu sefer de başlıyorlar birbirlerini çağırmaya. Sonra ben iki saat zırıltı çektiğime mi yanayım yoksa kötü ben olduğuma mı bilemiyorum doğrusu.Neyse öyle öyle büyüyeceğiz.Allah sağlıktan etmesin.

Netten indirdiğim kurbağa resmini yeşil a4 kağıdına çıktı alıp kuzucuklara kestirdim. Ağız kısmından attığım kesikten kaynana dili denilen pek sesli olan parti oyuncağını geçirip faaliyetimizi tamamladım. Gerisi bol üfleme,bol tükürük ve fazlasıyla gürültü olsa da kuzucukların mutluluğuna değiyor doğrusu.

 

Hayırlı Cumalar…

Bu yazı 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kurbağa Düdük Etkinliği için 1 cevap

  1. küçük mucizelerim der ki:

    Bol tükürük kısmına baya güldüm 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir