HAVAİ FİŞEK TUZ BOYAMA

tuz,boyama,sanatsal etkinlik, evokulu

tuz boyama havai fişek

 

 

homeschool,kas gelişimi,okul öncesi

tuz boyama havai fişek

stres,aktivite,etkinlik,faaliyet

tuz boyama havai fişek

Havai fişek tuz boyama ile merhabalar. Bol bol etkinlik yaparız diye düşünüyorum bu tatil de.Malum havalar soğuk.Dışarı da aktiviteler yerine, evde etkinlik  yapar zamanımızı kaliteli geçiririz. Fırsat buldukça misafir ağırlar ya da davetlere icabet ederiz. Bu etkinlik tatil öncesinden aslında.Tuzu mıncıklamak ve renklerin karışımını izlemek inanılmaz keyif verdi. Pinterest’te gördüğüm bir etkinlikti.

 

 

 

 

 

Etkinlik için siyah fon kartonu,tutkal,tuz ve renkli boyalar gerekiyor. Tutkalla havai fişek deseni yapıyoruz.(Bu kısım ebeveynlere ait)

 

 

 

 

 

Çocuklar da büyük bir zevkle tuzu boyaların üzerini tamamen kaplayacak şekilde döküyor ve tutkala bolca tuz yapışıyor.Artanlar dökülsün diye silkeliyor ve kurumaya bırakıyoruz. Kuruduktan sonra ben etkinlikte kullanılmak üzere aşağıda ki renkli şişeleri hazırladım. Bıldırcın yumurtası kabına her renkten döktüm ve paşalarım da damlalık ile tuzları boyadı.(Bıldırcın yumurtası kaplarını da atmıyorum böyle etkinlikler için güzel oluyor. Yıkayıp etkinlikler de kullanıyoruz.) En son kurumaya bırakarak etkinliğimizi tamamlamış olduk.

 

 

boya,sulu boya

aktivite boyaları

 

Damlalık kullanarak kas gelişimine fayda sağladık. Renk karışımlarını gördük. Tuzları avuçlayarak stres attık ve yaparken bol bol eğlendik.Bol kazanımlı bu etkinliği tavsiye ediyor ve iyi geceler diliyoruz…

Bu yazı 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

HAVAİ FİŞEK TUZ BOYAMA için 2 cevap

  1. kucuk mucizelerim der ki:

    Sevtap her etkinliğin bize ilham oluyor 🙂

  2. Sevtap Aycı Uçar der ki:

    Teşekkür ederiz (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir