KAN BAĞIŞI #MeydanOkuyorum

20161101_180041Kızılay haftası geçeli çok oldu biliyorum.Güncel olmak konusun da biraz zayıfım onu da biliyorum ama kan her zaman lazım.Kan bağışının önemi sadece haftasında değil her zaman aklımız da olmalı ve gerekeni her zaman yapmalıyız.Sadece bize lazım olduğu zamanlar da değil her zaman düzenli kan bağışçısı olmalıyız.Peki ben böyle konuşuyorum bağış yapıyor muyum? Evet yapıyorum.Her sene en az bir kere kan veriyorum.Yılda iki kere verebiliyoruz ama bazen kan değerlerim düşük olduğu için alınmıyor malesef. Bu sene çok şükür iki kere verebildim.Bunu söylememin sebebi kan değerleriniz düşükse korkmayın sizden kan almazlar.Bazen kan vermeye gittiğimi söylediğimde sanki organ bağışlıyor muşum gibi tepki alıyorum malesef…20161101_145342Umarım bu konu da daha da bilinçleniriz.vKan bağışı nasıl gerçekleşir ile ilgili sorularınızın cevaplarını buradan öğrenebilirsiniz. Ben her sene yazın gezici ekibe Giresun’da denk geliyorum,ara ara farklı yerlerde araba ile gelip bağış topluyorlar ama ayrıca kan bağışı yapabilileceğiniz merkezlere de buradan ulaşabilirsiniz.Ayırca kan bağışı ile ilgili bilgilerinize de T.C numaranız ile buradan ulaşabilirsiniz.20161101_145018Ayrıca bir de TÜRKÖK projesi var.Fazladan vereceğiniz 3 tüp kan ile kök hücre bağışçısı olabilir ve bir cana umut olabilirsiniz.Ben geçen sene bağışçı oldum.İnşallah bir gün umut olmakta nasip olur.Kök hücre bağışı ile ilgili daha fazla bilgiye de buradan ulaşabilirsiniz.20161102_110745Oğullarıma da kan vermenin önemini her kan vermeye gittiğimde ve örnek olarak öğretiyorum.Ayrıca fotoğrafta gördüğünüz etkinlikler ile de Kızılay’ın faaliyetlerini hem evde hem okulda öğrendiler.Umarım ileri de duyarlı birer birey olur ve üstlerine düşen görevi yaparlar.20161102_110729

Son olarak Instagram da karşılaştığım bir kampanyadan bahsetmek istiyorum. En yakın kan merkezine gidiyorsunuz.Kan veriyor ve 3 kişiye can veriyorsunuz.Kan verirken kan bağışı kampanyasına katıldığınızı ve 3 kişiye umut olduğunuzu anlatan video çekip; MeydanOkuyorum  hashtagiyle sosyal medyada paylaşıyorsunuz.3 arkadaşınızı da mention’layarak(etiketleyerek) onları da kan vermeye davet ediyor yani meydan okuyoruz. Ya da #MeydanOkuyorum yazıp 2868 mesaj atarakta bağışta bulunabiliyormuşuz.

c1v2qxiwgaev5eo

Bu yazı 1.SINIF İLKOKUL, 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER, GÜNÜN ÖNEMİ kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

KAN BAĞIŞI #MeydanOkuyorum için 2 cevap

  1. Küçük mucizelerim der ki:

    Eşim sürekli bağışta bulunuyor ama öncesinde yapılan şu parmaktan kan alma işlemi beni her seferinde geri döndürüyor. Aslında çok saçma bir korku yenmem lazım.

  2. Sizin faaliyetlerin hastasıyım şahane siniz kocaman öpüyorum canım.Yakışıklılara selamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir