KARDAN ADAM FOTOĞRAF ÇERÇEVESİ

img_2738-horzYeni yılın ilk yazısı ile merhabalar… Kışın tam ortasında olmamız sebebi ile bol bol kış etkinlikleri yapmaktayız.Sadece ben değil okulda da kış ile ilgili pek çok etkinlikler yapıyoruz bu ay.Bizde paşalarım ile birlikte keyifli vakit geçiririz diye düşündüğüm bu kardan adam çerçeveleri yapmaya koyulduk. Ama pek keyifli vakit geçirdiğimizi söyleyemeyeceğim malesef.

img_2708

Araların da inanılmaz sinir bozucu bir rekabet aldı başını gidiyor.Artık ne mutfakta keyifli vakit geçirebiliyoruz ne de etkinlikler de… Bu kardan adamımızı yaparken de herkese birer tane makyaj pamuğu poşeti verdim. Bir tarafı Artun’a,  bir tarafı Toprak’a yaptırttım.Ama sınır belirlemek bile işe yaramadı ve birbirine müdahale etmekten de geri durmadılar,nispet etmekten de …img_2710Benim tarafım azdı,onun çoktu…O hızlı koydu, ben yavaş koydum… Benim tarafıma geçti,asıl o benim tarafıma geçti… O aralıklı koydu, ben aralıksız koydum…Benim tarafım daha güzeeeeel gibi bitmeyen bağırışlar içinde yaptık. Kah Artun sinirden ağladı, kah Toprak . Ben yaptığıma yapacağıma pişman olmuş bir anne olarak, acilen etkinliğin bitmesi için dua eder oldumimg_2719 Derken derken pamuk işi bitti,biraz pis oldu pamuk işi.Ellere yapıştı,halıya yapıştı falan Neyse kendileri tek tek temizledi.Geldik karları yapmaya.Aynı kavgalar ile parmak baskısını da çok şükür bitirdik.Kuruma işlemi bittikten sonra işin en keyifli kısmı fotoğraf çekimine geldik.İnanılmaz ama bu kısım hiç sorunsuz atlatıldı img_2714

Kardan adamımızın yapılışına gelince yaklaşık  70×100 kroma kartonunu zemin olarak kullandım ve üzerine siyah fon kartonu yapıştırdım. Kafa için bir daire kestim ama biraz büyük olduğu için sonradan ek yaptım.Turuncu fon kartonundan şapka ve atkı çizdim,kestim ve fotoğrafta ki gibi yapıştırdım. Hoş dursun diye kalın keçeli kalem ile çizgilerden geçtim .2 paket makyaj pamuğu ile yüz ve gövdesini kapladık. Aralarda kalan boşluklara da normal pamuk yuvarlayıp koyduk. Siyah keçeden kestiğim dairelerden düğme kesip yapıştırdım. Eren’den istediğim dal parçasını da süpürge yaptım.Parmak boyası ile de kar taneleri yaptık. Son olarak turuncu fon kartonundan havuç yaptım,kenarlarına da bebe lastiği takarak çerçevemizi tamamladım.
img_2743Etkinliğimiz bitti,fotoğralar çekildi bir kaç gün evde durup geri dönüşüme yol alacaktı ki, öğretmenimize fotoğrafını attım.Kabul ederlerse okula getirebileceğimi söyledim,tabi ki dediler ve okula götürdük.Yaklaşık 200 öğrenci fotoğraf çekildi kardan adamımızla.Bir kaç gün evde sergilenmek ve geri dönüşüme gitmekten çok daha hayırlı oldu.Etkinlik amacına ulaşmakla kalmadı bir çok çocuğu da mutlu etti.O zaman ne diyoruz?

PAYLAŞMAK GÜZELDİR…

 

Bu yazı 1.SINIF İLKOKUL, 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER, YENİLEME(DIY) kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

KARDAN ADAM FOTOĞRAF ÇERÇEVESİ için 1 cevap

  1. saadet uslu der ki:

    Çok sevimli bir çerçeve olmuş:)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir