ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYESİ

img_2570
Öğretmenler günün de öğretmenlerimize vermek üzere hazırladığım çiçekler ile merhabalar. Bu çiçeklerin bir örneğini Pinterest’te görüp kayıt etmiştim. Öğretmenler gününde güzel bir hediye olacağı ve kuzucukların da hoşuna gideceğini düşünerek; iki sınıfın velileri ile de paylaştım. Herkesten olumlu yanıt alınca da, hemen işe koyuldum.

img_2576

İlk önce hoşuma giden bir çiçek şablonu buldum ve değişik renkli A4 kağıtlarına çıktılarını aldım.Çizgileri kaybolmayacak şekilde kestim.Fotoğrafları 1tl den azcık büyük olacak şekilde kestim ve aynı büyüklükte çiçeğin renginde bir daire daha kestim(bunu arkası kötü durmasın diye kullandım)Çöp şişleri her çiçeğin renginde boyadım aynı tonu tutturmak için karışım bile yaptım Sonra yaprak çizip kestim.Fotoğrafları silikon ile çiçeklere yapıştırdım ve çöp şişleri de arkasına yapıştırıp, ayrıca kestiğim daireler ile kapattım.Son olarak yaprağı da yapıştırıcı ile yapıştırıp tamamladım. Saksıları bir velimiz seçti ve hediye etti. Her zaman köpük kaynar ortalık bu sefer bulamadım derken eşim iş yerinden tam işimi görecek şekilde köpük getirdi.Köpüğü siyah grapon kağıdı ile kaplayıp saksıya yerleştirdim.Sonra çiçeklerimizi büyükten küçüğe doğru sıraladım.Dipleri kötü görünmesin diye de siyah taş doldurup çiçeklerimizi öğretmenlerimize hediye ettik.Eğer yapacak olursanız; köpüğü saksıya merdiven gibi, üç basamak şeklinde yerleştirin ki çocukların yüzlerini göstermek kolay olsun. Böyle ayarlamak epey zor oldu ve götürürken de çok zorlandım,bir rüzgar çıktı hep dağıttı ama başıma gelecekleri bildiğim için erken gidip düzelttim.Yine zevkle yaptığım bir iş oldu

Bu yazı 1.5 - 2 YAŞ ARASI FAALİYETLER, 1.SINIF İLKOKUL, DEKORASYON, EL İŞİ, HEDİYE PAKETİ kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir