ESKİ PANTOLONDAN ÇANTA

20161017_153129

İyi akşamlar … Bugün on yıllık kot pantolonumun çantaya dönüşümü ile geldim. Bu benim ilk çanta dikişim. Evde bol bol giyilmeyecek pantolonlarım var ve hepsini bu şekilde değerlendirmeyi planlıyorum.Dikiş tecrübemin böyle böyle artacağı görüşündeyim.Dikiş dikmeyi, dahası istediğim giysileri kendime dikmem için bu şart.Alışverişe çıktığımda öyle aman aman istediğim tarz giysi bulamıyorum. O sene moda neyse her yer onla dolu oluyor. Ama ben tek omuz giysileri çok seviyorum mesela… Moda değil, hiç bir yerde rastlamıyorum. Ya da şöyle siyahın üstüne puantiyeleri olan bir etek bulmakta pek kolay değil. Tabi bir de bulunca içine girmek mesele,sanki Türk kadınları hep sıfır bedenmiş muamelesi var. Güzel olan her şey küçücük. Dandik kumaşlara da ayrıca ederinden fazla fiyat basıyorlar. O sebeptendir ki,hem istediğimi dikeyim,hem kumaşımı seçeyim hem de ederinden fazla para yatırmayayım istiyorum.

20161017_153149

Nasıl yaptığıma gelince; ölçülerim yok malesef. Birden bire aklıma geldi ve yaptım. Planlamış olsaydım; mesela astarı dikmeden aplike uygulayabilirdim. Bir ara çengelli iğne ile süsleyeyim dedim,vazgeçtim.Çiçekler yapayım dedim,vazgeçtim derken sade kalmasına karar verdim.Çocukları okula almaya giderken ya da markete falan giderken hemen alıp çıkabileceğim basit ama kullanışlı bir çantam olmuş oldu.Şimdi iki tane giymediğim pantolonlarım var bakalım becerebilirsem onlardan da bir şeyler yapmayı planlıyorum.İnşallah becerebilirim

Bu yazı DİKİŞ, GENEL kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ESKİ PANTOLONDAN ÇANTA için 2 cevap

  1. Ellerine sağlık canım çok güzel olmuş ben de kot paçalarını atmıyorum çocuklar için gelin kızım için çantalar yapmıştım ev de epeyce var da bana zaman yetmiyor.:)) Diyarbakır a gidince ne yapacağım bilmiyorum battaniye motifleri var bitemedi daha onları götüreceğim. değişik işlerle uğraşmayı seviyorum ama bakalım nasıl olacak Duru’cukla birlikte:)))

  2. ozlem der ki:

    Şahane olmuş canım emeklerine sağlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir