BATMAN ve PAC-MAN TİŞÖRT SÜSLEME

img_2540

Haftanın son gününden iyi akşamlar arkadaşlar Yine bir tişört süsleme, dahası leke gizleme ile karşınızdayım Kışlık giysiler çıktı,küçülenler giyilecek durumda olanlar küçük kardeşlerimiz için ayrıldı, artık giyilmeyecek durumda olanlar evin temizlik bölümünde değerlendirmek üzere kaldırıldı.Lekeliler de yenilenerek kullanıma hazır hale geldi.

Tişörtleri süslemede genelde lekenin boyutuna ve yerine göre desen seçiyorum.Böylece kamufle etme kolaylaşıyor.Hardal sarı tişörtümüzün tam ortasında meyve lekesi vardı. Malesef elma,hurma,muz gibi bazı meyvelerin lekeleri asla çıkmıyor. En azından ben çıkarmayı başarmış değilim. Bu konuda bilgisi olup benimle paylaşırsa minnettar olurum Lekeyi kapatmak için genişçe bir desene ihtiyacım olduğu için batman deseni seçtim. Batman sever bebeler içinde giymesi pek keyifli bir giysi haline geldi.Aslında pelerini de yapmayı düşündüm ama pek sağlıklı bulmadığım için vazgeçtim.Batman çizgi filmlerini izletmiyorum, tüm sevgileri sağdan soldan duyduklarından ama  ben Süperman’ım diye atlayan çocukları da duymadık değil. Bir de pelerin yapıp iyice moda sokmak istemedim. Bence siz de yapmayın ama illa yapacağım derseniz,boyamayan bir kumaşla omuzlarına pelerin dikebilir ya da cırtlarla takıp çıkan bir pelerin de yapabilirsiniz.

img_2546

Mavi tişörtümüzün lekesi de  ara ara dağınık olunca Pacman’ı tercih ettim. Aslında kolda da küçük bir leke var ama o kadar kötü bir yerde ki kapatamadım onu Bir de siz siz olun keçeleri ince keçe tercih edin lakin kalın keçe dikerken çok zorluyor. Ben elimde ki küçük parçaları değerlendirmek için Pacman’da kalın keçe kullandım.O kadar küçük yuvarlakları nasıl kestim? Tabi ki delgeç kullandım. Hep kağıt delcek değiliz ya canım Dikerken kayma olmasın diye bir gün önceden kumaş yapıştırıcısı(bison), peligom ya da silikon ile sabitleyebilirsiniz. Ama dikkat edin dikeceğiniz yerlere yapıştırıcı gelmesin dikemezsiniz. Bomba gibi bir hafta olması dileği ile iyi geceler

Daha önce yaptığım süslemeler;
KEÇEDEN CANAVAR
SEVİMLİ MİKROPLAR
KURABİYE CANAVARI
KOLLARA YILDIZ APLİKE
KERTENKELE SÜSLEME
KEÇE İLE TİMSAH YUMURTASI
PANDUF SÜSLEME

Bu yazı KEÇE, YENİLEME(DIY) kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BATMAN ve PAC-MAN TİŞÖRT SÜSLEME için 4 cevap

 1. saadet uslu der ki:

  Çok şeker olmuş bunlar. Ben de Deniz7in bir badisine yapmıştım geçmişte. Eğlenceli oluyor….

 2. Sevtap Aycı Uçar der ki:

  Kesinlikle eğlenceli 🙂

 3. semi der ki:

  Çok güzel fikir! Keçe yerine süet dokulu kumaşlar var onlarla da şahane olur sanırım:)

 4. Sevtap Aycı Uçar der ki:

  Teşekkür ederim,hiç denemedim ama evet boya vermiyorsa çok güzel olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir