KAĞIT KATLAMA TİLKİ (ORİGAMİ)

IMG_0887

Origaminin çocuklar üzerinde bir çok faydası olduğunu okumuştum.Yönergeleri uygulamak ve uygularken de sabretmek zorunda oldukları için sabretmeyi ve gözlemlemeyi öğreniyor. Aynı zamanda problem çözme, iş birliği yapma ve paylaşmayı öğrenmeye de yardımcı olan origami, ince kasların gelişmesine de katkı sağlıyor. Benim Artun paşam da sabırsız olduğu için; en isteksiz yaptığı aktivite kağıt katlama. Aslında sadece onun değil benim de öyle Mesela çocuk benden katlama gemi istiyor yapmıyorum lakin yapamıyorum, sinirleniyorum, sonra da bırakıyorum.Biliyorum kötü bir örneğim bu konu da ama aşacağım söz  Hatta gemiler ile güzel bir oyun planlıyorum,bakalım hayata geçirebilecek miyim?

Öğretmenimiz de katlama faaliyeti yapmamızı önerdi zaten. Babam en sabırsızımız olmak üzere onu ablam,ben ve Artun takip etmekteyiz. Eşim ise tam tersi sabır küpüdür. Toprak’ta ona çekmiş olacak ki bir çok konu da yaşına rağmen sabırlıdır. Artun sınıfta da faaliyetleri çabucak veriyormuş, evde de öyle. Toprak ‘ta kağnı arabası bitirecekte gideceğiz Geç yapar ama temiz iş çıkarır paşam. Artun’a daha sabırlı olmayı öğretmek için faaliyetler yaparken; Toprak’a kum saatiyle faaliyet yaptırarak hızlandırmaya çalışıyorum. Artun’un öğretmeni ile konuştuğumda yaşı itibari ile normal olduğunu söylediği ve hareketli bir çocuk olduğu için çok fazla müdahale de bulunmak istemiyorum. Toprak içinde herhangi bir uyarı almadık öğretmenden ama ben evde kum saati ile faaliyete başladığımdan beri hızımız arttı diyebilirim.Kum saati ile çalışma hem derslere atraksiyon katıyor hem de hızı arttırıyor tavsiye ederim.Gelelim tilkimize; google amcaya origami tilki yazın o size nasıl yapılır anlatır lakin ben bile nasıl yaptım hala bilmiyorum .

Bu yazı 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

KAĞIT KATLAMA TİLKİ (ORİGAMİ) için 2 cevap

  1. küçük mucizelerim der ki:

    İlkokuldayken tv de çıkardı haftasonları. Defterimden kağıt koparır kare yapar heyecanla beklerdim programı 🙂

  2. Sevtap Aycı Uçar der ki:

    Hadi ya ne guzel, ben hala pek beceremiyorum.Bir uçak yapıp uçuramadım daha doğru düzgün 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir