ERKEK ÇOCUK KAZAĞI

IMG_1321

1,5 yılda ördüğüm kazağım ile merhabalarBu kazağa başladığımda hacı babam seneye biter demişti ama ben azmettim ve 1,5 sene de bitirdim Bazı işler çok sürünür ya ha işte bu işte tam öyle oldu.Bir yerde takılınca başlayasım gelmiyo. Bu kazak işlerinde kitaba bakarak ölçü alınca küçük oluyo,büyütürsemde bir aksilik çıkıyor.Annem ile Hacı anneme soruyorum onlarda 2 beden büyük ördürüp birde kendi fikirlerini ekleyince kazak 1,5 yılda bitiveriyor. Ama artık ikisi de beni boykot ediyo ne halin varsa gör dediler

Hem soruyor muşum,hem beğenmiyor muşum hem de beceremeyip suçu onlara atıyor muşum. Ha evet aynen öyle yapıyom yalan yok tüm suç onların yoksa benim becerememle alakası yok.Ama görcek onlar; onlara hiç sormadan bir kazak örmem gerek hem de ikisinin de bilmediği bir örnek olmalı, ay çok kötüyüm ya…Tabi Hacı babamında görmemesi lazım bunu kaç yılda bitireceksin diye dalga geçebilir Şimdi ben böyle derim başlar işleri karıştırırım birazını anneme birazını hacı anneye bitirtiririm işime belli olmaz.Ama bu kazak emek açısından tamamen bana ait.Ay pardon birleştirme işini anişkom yapdıydıFikir ve model ise;Biraz Nako dergisi,biraz Cevriye usta ve biraz da Aynur ustadan…

İyi Geceler…

Bu yazı ÖRGÜLER kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ERKEK ÇOCUK KAZAĞI için 3 cevap

 1. Nakonun modellerin de ben de çok yaşadım ölçü sorunu artık bakmıyorum:)) Alize bu konu da daha iyi yaş ve ölçüleri güzel denklemiş.
  Bu yumağın aynısından 2 adet de ben de var bakalım neler olur ileride:)) sağlıkla giysin ellerine sağlık çok da güzel olmuş.

 2. küçük mucizelerim der ki:

  Biz bir örgü ya da dantele başlarken annemle üzerine koşardık. Tekerlemesi bile vardı 😀 söylemeyeyim şimdi.
  Bence çok güzel olmuş kazak. Eline sağlık. Ben beceremiyorum ve kesin yarım bırakıyorum.
  Ne olacak benim bu sıkılmalarım bilmiyorum. 🙂

 3. sadet uslu der ki:

  Cıvıl cıvıl bir kazak olmuş ama:)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir