UNUTMA BENİ / STILL ALICE (2014)

32654

 

Harika bir film ile merhabalar.Vallahi anlatmaya nereden başlayacağımı bilemedim. En iyisi ben oyunculuktan başlayayım; Julıanne Moore olması gerektiğinden de iyi bir performans göstermiş doğrusu, hayran kalmamak elde değil.Daha önce ismini bilmemek ile birlikte tanıyordum ama artık  Amir Khan gibi özellikle filmlerini izleyeceğimden hiç kuşkum yok.

Alice(Julıanne Moore) ünlü bir dil bilim profesörüdür.Bir gün muayene olmaya gittiğinde aniden Alzheimer’ın başlangıç evresinde olduğunu öğrenerek yıkılır.Çok akıllı olan bu kadının bu durumu kabul etmesi kolay olmayacaktır.Çok çabuk ilerleyen hastalığı ile başa çıkmaya çalışırken sonuçtan kaçamaz… Her an hepimizin başına gelebileceği düşüncesi,alzheimer hastalığının acı gerçeği ve muhteşem oyunculuğun da etkisi ile izlerken göz yaşlarınızı tutamayacağınız konusunda uyarayım lakin ben tutamadım.Oytunla Hayat arkadaşımın da dediği gibi keşke koca John’u başka biri oynasaymış.Daha romantik bir eş daha uygun ve etkili olurdu…Onun dışında yan karakterler de gayet başarılı.

Son zamanlar da alzheimer hastalığı ile ilgili çok şey duyduğumdan mı nedir bilmem iki gündür aklımdan çıkmıyor.Allah kimsenin aklını başından almasın çok ama çok zor…Ailece izlenebilecek bu filmi mutlaka izleyin… İyi seyirler…

Bu yazı SİNEMA VE TİYATRO kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir