UÇAR OTOPARK

IMG_0555Paşalarımız için eşimle yaptığımız bir hafta bile oynamadan yırttıkları otopark ile merhaba…Üzerinde değişiklikler yapıp daha da zevkli hale getirecektik ama bizim evin haylazı Artun efendi aynı gün üst katı delik deşik etti daha sonra ki günlerde de parçaladı.
IMG_0552
Malesef ki hiç oyuncak kıymeti bilmiyoruz.Oyuncak ve  her türlü eşyaya 4,5 yaşına geldiğimiz halde; bilerek, isteyerek ve kasıtlı olarak zarar veriyoruz.Şöyle sağlam duran tek bir oyuncak  yok desem abartıyor olmam emin olun.Toprak’ta kavga ettikleri zaman atıyor ama Artun gibi parçalamak için özellikle zaman ve emek harcamıyor.Evde ne bir çerçeve ne bir süs eşyası bırakabiliyorum hepsi iki gün içinde mahvoluyo malesef.İlk evlendiğin zaman her şey istediğin zaman olmuyor ,sonra çocuk oluyor yine olmuyor, sonra olsa da senin pek umrun da olmuyor… Etamin işlemiştim ya paşaların odası için hala asamadım çünkü bebeklik fotoğraf çerçevelerinin bile camını kırdılar,fotoğrafları kazıdılar arkalarını bozdular,bir de emek verip yaptığım etamini parçalarlarmış işte buna dayanamayacağımdan, büyük bir umutla durulacakları günü beklemekteyim. Okula gidince durulur diyorlardı… Ne mi oldu iyice sapıttılar Birbiriyle oynamayı özlüyor ve eve dönüşteki bir saat su kesiyorlar koşmaktan.Ben mi? Hiç sormayın gitsin trajikomik bir dizi filmin başrol oyuncusu gibiyim işte…Biraz öyle, biraz böyle …Hobilerimle uğraşıp kafa dağıtarak çıldırmamak için çabalayan klasik ikiz annesi…Konu nerden nereye geldi,onlar yıksa da ben sevdiğim şey yapıyor olacağım hele oyuncağını düzenli kullanan evladınız var hala yapmıyorsanız hemen kalkın yapın oynayın…

Bu yazı 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER, GERİ DÖNÜŞÜM OYUNCAKLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

UÇAR OTOPARK için 4 cevap

 1. kübra akkoç (keremle günler) der ki:

  otapark harika olmuş canım. O haylazlardan bende de var herşeyi kırıyor. Araba istiyor , daha oyuncakçıda başlıyor tekerlekleriini çıkartmaya . o yüzden eve oyuncak almak yasak . Hepsini kaldırdım az oyuncakla oynamaya mahkum oldu. itinayla oynuyor. Sanırım biz çok taviz verip her istediklerini alıyoruz ondan bu kadar mal kıymeti bilmezlikleri diye düşünüyorum.

 2. Sevtap Aycı Uçar der ki:

  Teşekkür ederiz canım.Vallahi bilmiyorum ama oyuncak kaldırdığımda da evdeki diğer şeyleri kırıp döküyor.İlla ki zarar verecek yani bende iki tane olunca oyuncaksız da birbirlerini yiyorlar ne yapacagımı sasırdım malesef 🙁

 3. kübra akkoç (keremle günler) der ki:

  allah sabır versin canım benim .Bende tek var yetiyor dogrusu :). İki keremi inan düşünemiyorum.Sana sonsuz sabırlar diliyorum.

 4. Sevtap Aycı Uçar der ki:

  Teşekkür ederim canım amin cümlemize 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir