ARI DUYUSALI

IMG_0201Ve karşınızda arı duyusalımız. Benim zevkle hazırladığım ve oğullarımın da severek oynadığı yeni bir duyusal oyuncağımız var. Üstelik el yapımı ve geri dönüşüm.

IMG_0209Kullandığım malzemelerimiz ise;karton,süpriz yumurta,ponpon,silikon,peçete,oynar göz,asetat ve asetat kalemi.Bu karton; aldığımız bir dolabın içinden çıktı,kalın bir karton ve üstünü soyunca aynı petek gibi bir görüntüsü var.Görür görmez aklıma bu duyusalı hazırlamak geldi.İşe kartonun üstünü soyarak başladım.Soyduktan sonra kare bir kartonun üzerine yapıştırdım ve oğullarımla birlikte sarı akrilik boya ile boyadık.Böylece yapım aşamasına paşaları da dahil etmiş oldum.
IMG_0182
Süpriz yumurtalardan da arılarımızı yaptık.Asetat kalemi ile çizgileri yaptım.Oynar gözleri ise silikon ile yapıştırdı paşalar,silikonu ben sıktım,gözleri onlar koydu.Elleri yanmasın diye uzun cımbız ile yapıştırdılar böylece güvenli oldu ve çaktırmadan el kaslarımız gelişti  Yine asetat kalemi ile iğne ve ağzını yaptık.Kraliçe arıyı vurgulamak adına da arıların birine taç yaptım ve silikonla yapıştırdım ve görevini anlattım.Asetattan yaptığım kanatları yine silikon yardımı ile yapıştırdım ama sıcak asetatı erittiği için hem az silikon damlattım hemde çabuk davrandım.Böylece arılarımızı da tamamlamış olduk.IMG_0193Kraliçe arı olur da bebek arılar olmaz mı? Bebek arıları yapmak için peteğe silikon sıktım ve ortasına peçeteden yaptığım larvaları koydum.
IMG_0189

 

Son olarak ponpondan çiçeklerimizi yaptık ve arı duyusalımızı tamamlamış olduk 

Bu yazı 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir