GERİ DÖNÜŞÜM AKVARYUM

Resim 031Merhaba sevgili takipçilerim; yine istemeyerek te olsa ara verdim lakin evle uğraşıyoruz. Boya, badana, duvar kağıdı,temizlik, çiçekler, dekor değişikliği gibi şeyler.Evde yaptığımız değişikliklerle ilgili de bilgi vereceğim çünkü hepsini kendimiz yapıyoruz eşimle. En kısa zamanda paşalar için yaptığımız duvar kağıdından bahsedeceğim tabi fırsat bulursam.

IMG_7499

Ama önce ne zamandır taslakta bekleyen yazılarıma geleyim.Benim yamyamların en sevdiği faaliyetlerden biri de geri dönüşüm oyuncaklar.Öyle ki çekirdek kabukları, kutular, tuvalet ruloları gibi kullanabileceğimiz hiç bir şeyi atmıyor ve biriktiriyoruz. Bu yazımın konusu da birlikte yaptığımız bu geri dönüşüm akvaryumumuz…

IMG_7557

Bim marketten aldığımız korsan oyuncağının kutusunu ilk gördüğüm anda, bundan harika akvaryum olur demiş ve saklamıştık ve yaklaşık 2 ay önce paşalarla birlikte oyuncağımızı yapmaya başladık.İlk işimiz kutumuzun kenarlarını koli bandı ile sağlamlaştırmak oldu. Ardından peçeteleri kopararak tutkal yardımı ile kutumuzun her yerini güzelce kapladık.

Resim 059 İyice kuruyan peçetelerimizin üzerine tutkal ve akrilik boyayı karıştırarak içini mavi,dışını siyaha boyadık.Bazı yerlere iki kat vurarak efekt yaptık.Sonunda yukarı da ki gibi akvaryumumuz hazır oldu ve geriye içini doldurmak kaldı.

Resim 049-tile

Bunun içinde ilk işimiz yosun yapmak oldu. Gazete kağıdını döndürerek gelişi güzel şekil verip kilin içine oturttum.Kil donduğu zamanda yeşile boyayarak yosunlarımızı tamamlamış olduk.Tamamlanan yosunlarımızı akvaryumda istediğimiz yerlere yerleştirdikten sonra züccaciyeden aldığım mavi taşları tutkalın içine atarak her yerini tutkal yapıp akvaryumumuzun zeminine koyduk ve kurumaya bıraktık.

Resim 056

Akvaryumumuzun zeminide hazır olunca kilden balık,yıldız,ahtapot falan yaparak dondurup boyadık.Takılarda kullanılan aparatı takıp asma işini kolaylaştırdık. Denizcanlılarımız da hazır olunca hayalet ip ile yukarıdan aşağıya silikon ile sabitleyip sarkıttık.

Resim 021

Son olarak denizden toplayıp simli yapışkan ile süslediğimiz denizkabuklarını ve plastik yengeçlerimizi de koyarak akvaryumumuzu tamamlamış olduk.

Resim 027Geriye ise sadece oynamak kaldı ki;onu da yapıyoruz…

Bu yazı 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER, GERİ DÖNÜŞÜM OYUNCAKLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir