KAR TANESİ

IMG_7023Kışın peşimizi bırakmadığı bir geceden merhabalar… Bu sene kış yakamızı kolay kolay bırakmayacağa benziyor.Bahar geldi ama ocakta giymediğim kalın giysilerimi giyer oldum.Kuru,tuhaf bir soğuk mevcut.Soğukla gelen hastalıklarda cabası.Ben karı severim ama pek soğukla aram yoktur lakin çok üşürüm.Üşüyünce de elimi ayağımı oynatasım gelmez.Bahar gelsin artık,çiçekler açsın, kuşlar ötsün,balkon keyifleri yapalım,hırkamızı alıp çıkalım, ince kıyafetlerimizi giyelim,rahat rahat gezelim,tozalım… Ve tabiii yazın gelmesi ile doğal gaz faturalarından da kurtulalım… Bizim ahali de sızmış durumdayken bende yarının yemeklerini hazırlamak için mutfağa girdim.Tabi her vaktim kıymetli.Ocakta soğanlarım kavrula dursun, bir yazı yayınlayayım dedim.Lakin paşalarımla bunları yapmak çok zor oluyor. Bilgisayara baksam biri sağdan biri soldan saldırıyor,yemek yapsam ben de getiriyim,bende bakayım,bende karıştırcam…Sen yapma ben yapıcam,onu ilk ben aldım,ben ne vercem şimdi? Bağrış,çığrış ve ağlamalar sonucu bir tabak yemek bulup yiyebiliyorsak ne mutlu.Neyse konuyu gene paşalara getirdim. Ne yapalım hayatımızın merkezi onlar. Neyse gelelim yayınlamak istediğim yazıma;karın yağarak bizi sevindirdiği günden kalma bir faaliyet kar tanesi.Pinterestte görmüştüm. Simli uhu,kulak pamuğu ve karton ile yapılan keyifli bir etkinlik.Simli uhuyu sıkarken bir hayli eğlendiler. Yapıştırıcı seven kuzucuklarınızla yapabileceğiniz keyifli etkinlik.Eyvah burnuma yanık kokuları gelmeye başladı,iyi geceler diliyor ve kaçıyorum

Bu yazı 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

KAR TANESİ için 4 cevap

 1. Küçük Mucizem der ki:

  Kurtardın mı yemeği?

  Bizim evde de yemek yapmak işkence. Kızım hemen dibimde bitiyor. Ödev yapmaktansa mutfakta vakit geçirmeyi yeğliyor 🙂

 2. Sevtap Aycı Uçar der ki:

  Soganlar cifte kavrulmus oldu:p evet ya benimkiler de oyle canim.Allah yardimcimiz olsun…

 3. Evetttt süper şimdi oldu Wordpres de ben de açmıştım bir zamanlar kullanmayı beceremedim:)) bir kaç arkadaşım var böyle şimdi daha rahat takip edebilirim. teşekkürler canım.

 4. Sevtap Aycı Uçar der ki:

  Rica ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir