MİKROP

IMG_7369Soğuk,sıkıcı bir günden merhabalar.İyisinizdir umarım.Lakin ben yorgun,uykusuzum.Bu ara bilgisayar açıp yazı yazmaya vaktimde yok, isteğim de yok.Mide ağrılarımda cabası.Kafamda bir dünya düşünce…Yazı yayınlayabilmek için kafamı dağıtacak hiç bir şey olmamalı.Televizyon bile açıkken yazı hazırlayabiliyorum. Hazırlasam da içten olmadığını düşünüyorum.Aslında birikmiş çok yazım var ama insanda keyif olmayınca olmuyor.Beyleri uyuturken bir tane yazı hazırlayayım dedim ve mikrop faaliyetine öncelik verdim.
IMG_7403Çok eğlenerek yaptığımız bir faaliyet oldu Toprak ile. Artun efendide sevdi ya babaannesi ile Toprak başka oyun oynamaya başlayınca yarıda bıraktı.Sulu boya ile yaptığımız faaliyet ile renkleri tekrar ettik,nefes egzersizi yaptık ve ellerimizi yıkamanın önemi konuştuk.
IMG_7408Yapılışı içinde;sulu boya,su,A4 kağıdı,oynar göz,kalem ve pipet gerekli.Fırçamızı önce suya sonra bolca boyaya batırıyoruz ve sonra tekrar suya batırıp fazlasını atmadan A4 kağıdı üzerine bir noktaya damlatıyor ve pipetle üflüyoruz.Kuruduktan sonra gözleri yapıştırıyor ve ağız yapıyoruz,hepsi bu kadar…İyi eğlenceler…

Bu yazı 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

MİKROP için 1 cevap

  1. emine öztürk der ki:

    ellerine sağlık ufaklıkların. yaptıkları mikroplar da oğulların kadar sevimli olmuş.. keşke mikroplar bu kadar sevimli olsa…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir