CİVATAYA SOMUN DİZME OYUNU

cats

Erkek çocuğu olunca vida, tornavida en sevdiğimiz oyuncaklar arasında yer alıyor.Babamızla tamir yapmak ve malzeme dolabını karıştırmak ise hobilerimiz arasında 🙂 Hal böyle olunca Pinterest’te gördüğüm bu fikri en sonunda hayata geçirdik.

IMG_7100İşe marangozdan tahta istemek ile başladım. Sağ olsun; elinde işe yaramayan, fotoğrafta gördüğünüz parçayı verdi. Sonra da nalburdan 9 tane boy boy civata, 45 tane de  somun aldım ve  pası eşime attım. Eşim de tahtayı eşit aralıklar ile işaretleyip matkap ile hafifçe oydu.
IMG_7109
Her bir oyuntuya silikon damlatarak civataları yapıştırdı. En büyük civataya 9 en küçük civataya 1 olmak üzere somunları takıp oyuncağımızı tamamladık.Eğlenceli , ince kaslarımızı çalıştıracak ve sayı saymaya yardımcı bir oyuncağımız daha olmuş oldu.

IMG_7189

Bu yazı 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir