BALIK TUTMA OYUNU

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz ve çok eğlenceli bir faaliyet balık tutma oyunu. Balıkları tutarken; sabırlı olmayı öğrenecek,renk renk balıkları tutarak; renk tekrarı yapacak,tutuğu balıkları sayarak; sayıları tekrarlayacak ve yakalamaya çalışarak; kasları gelişecek.

Resim 071

Balıklar için keçe,kağıt ve eva kullanabilirsiniz. Tabi ki en dayanıklısı keçe.En dayanıksızı da kağıt olur. Eva normal oynanırsa da gayet dayanıklı ya benimkilere göre değilmiş. Şuan sağlamlar ama artık balıklarımın şişkin dudakları yok 😀 Balıkları evaya çiziyor ve kesiyoruz.Ağız kısımlarına da metal ataş takıyoruz. Oltamız burada yayınladığım yatak korkuluklarımızdan artakalanlar. Babamız matkap ile deldi ve kırnap ip geçirdi ucuna da mıknatıslı tahtaların parçaları olan şekilli mıknatısları taktık ve balık tutma oyunumuz hazır… Yaptığımız günden beri her gün mutlaka oynuyoruz 🙂

Bu yazı 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir