KÜPLERDEN DİKKAT OYUNU

Resim 020

Yeni aldığım bu küpler ile farklı oyunlar oynamak mümkün ve eğlenceli.Bu oyunlarla bazen üst üste dizerek ince kas gelişimine destek verebilir, renklerine göre ayırıp renk tekrarı yapabilir,şekiller yaparak şekil(matematik) tekrarı yapabilir ya da hayal gücünüzü kullanarak çeşitli nesneler yapabilirsiniz(masa sandalye,ev,araba gibi).

Resim 026

Bizde bu sefer hem renk tekrarı yaptık hemde dikkat geliştiren dizme oyununu oynadık.Ben küpleri farklı renklerde sıraladım ve onlarda benim yaptığıma baka baka dizdiler.Sanırım dikkat geliştiren oyunları sık sık oynamamız faydalı olacak lakin uzun süreli dikkat toplamakta zorlanıyoruz. İki tane olmamızın da bunda etkisi yok değil bıdı bıdı ancak konuşuyorlar.
Artun; Toplak böyle yapalım mı?
Toprak; Oymaz ben öyle yapmıcam.
Artun;Toplak peki böyle yapalım mı?
Toprak;Aytun sus diyorum 🙂

Resim 031

En son olarak ta hep birlikte küp yaparak oyunu bitirdik.Bundan sonra dikkat geliştiren oyunlara ağırlık vermeye çalışacağım,takipte kalın 😉

Bu yazı GENEL kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

KÜPLERDEN DİKKAT OYUNU için 2 cevap

  1. sadet uslu der ki:

    Büyüdüklerinde o yarım kelimelerini, r’leri söyleyemeyişlerini çok arıyor insan. Biz hala arada şöyle söylerdin, böyle konuşurdun diye gülümseriz eşimle:))))

  2. Sevtap Aycı Uçar der ki:

    evet ya bazen esimle bizde konusuyoruzda ozluyo insan zaman cok cabuk geciyor ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir