ISTAKOZ KESME,KATLAMA,YAPIŞTIRMA

Resim 183

Yine bir katlama faaliyeti ile karşınızdayız.Tüm işlemler paşalarıma ait. Artun’un kesme işlemine biraz yardımcı olmam dışında.Yuvarlak kesmede henüz iyi değiller ve yaparken Artun biraz sıkıldı.Onun için bir kaç yuvarlak kesiminde yardımcı oldum ama geri kalan tüm işlemleri kendileri yaptılar.Ben de ayrı bir yerde kendi ıstakozumu yaparken tarif ettim. Onlarda bana baka baka yaptılar.Sonra gülsün mü,şaşırsın mı ıstakozunuz diye sordum ve Toprak üzülsün dedi. Acaba üzüldüğü bir şeyler mi var diye geçirmedim de değil, bakalım başka faaliyetlerde de hep üzgün derse, bir sorun olup olmadığı üzerinde çalışma başlatacağım. Çocuklar duygularını resimle ifade ediyorlar çünkü.Neyse Artun’da gülmesini tercih etti ve ifadeleri de yaparak faaliyetimizi sonlandırdık.

Resim 184

Yapılışına gelince, farklı renklerde 11 tane daire çizdim ve paşalar kesti,katladı ve yapıştırarak faaliyetlerini tamamladı.

Resim 186

Daha önce yaptığımız kesme,katlama,yapıştırma faaliyetleri;
Burada Çiçek
Burada Yengeç
Burada Palyaço ve Balık,
Burada da Köpek yapmıştık.

Bu yazı 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir