YAĞMUR DENEYİ

Resim 006

Paşalarım ile deney yapmakta geciktim mi bilmiyorum ama daha iyi anladıkları kesin. Anaokulu ve kreşlerde yapılan yağmur deneyini biz de evde yaptık. Su bardaklarını yarısına kadar su doldurup,üzerine traş köpüğünü sıktık. Su; gökyüzünü ve traş köpüğü de  bulutları oluşturdu. Mavi gıda boyasını az su ile açıp birkaç damla bulutlarımızın üzerine damlatıp yağmur yağışını izledik.
DENEYTabi deneyimiz kısa sürdü ve paşaları kesmedi.Hemen tepsilerimizi çıkarıp bardağı boşalttık ve başladık mıncırmaya. Tiplere baksanıza ağzı kulaklarında ikisininde 🙂 Sonra efendim iş temizlemeye geldi. Ben çocukları banyoya soktum Hacı anne etrafı temizledi.Haci annem (kayınvalidem) bizde ya, annemin saydırma görevini bu sefer o üstlendi ve başladı;kızım işin mi yok senin? Kaşınıyorsun sen? İşin azmış gibi bir de sen iş açıyorsun başına!  🙂 Sizde başınıza iş açmak isterseniz bu deneyi uygulayabilirsiniz. İyi eğlenceler…

 

Bu yazı 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YAĞMUR DENEYİ için 1 cevap

  1. ayşe ceylin der ki:

    ay çok hoş görunuyor yiyesim geldi birden:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir