KIZILAY ETKİNLİKLERİ

Resim 147

28 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftasıydı.Biz faaliyetlerimizi biraz geç yapabildik malesef. Ama zaten ayları,günleri bilmediğimiz için sıkıntı yok 🙂 Kızılay’ın ne olduğu hakkında bilgi verdikten sonra; ilk önce Kızılay’ın bayrağını yaptık.Pamuk ile ayımıza pamuk yapıştırdık ve değişiklik olsun diye kırmızı sulu boya ile boyadık.

Resim 148

Sonra buradan döktürdüğümüz çadırların ben yuvarlak kısımlarını, paşalarım ise düz kısımlarını kesti ve hasta çocukları da boyayıp çadır kentimizi kurduk. Düdük kutusundan da şipşak ambulans yaptım,hastaları çadırlara taşıdık.

Resim 145Sonra buradan çıktısını aldığım boya sayfasını boyadık.Artun boyamak istemedi,Toprak’ta tek renk boyamak istedi ve ortaya böyle bir sonuç çıktı.

PTüm faaliyetler bittikten sonra söz ve müziği Sefai Acar’a ait Kızılay şarkısını söyledim.Buzdolabına yazdım sık sık okuyup ezberleteceğim 🙂 Şarkıyı buradan dinleyebilirisiniz…

Oğullarım 39. aylık…

 

Bu yazı 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER, GÜNÜN ÖNEMİ kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir