ÇOCUKLAR İÇİN TİLKİ SUNUMU

 

tilki,fare

Meraklı Minik takipçileri bilirler ya takip etmeyenler için söyleyeyim bu  ay ki konusu Tilki. Mutfak bölümünde de meyvelerden tilki yapmışlar ,görünce bayıldım ve bugün hemen yaptım.Fotoğraflardan yola çıkarak bende kahvaltılık tilki hazırladım ve yumurtadan fare yaparak tilkilerin fare avladıklarını vurguladım.

tilki fare

Ekmeği geniş ağızlı bir su bardağı ile yuvarlak keserek  kafayı domatesle ve iki küçük yuvarlaklardan elde ettiğim yanakları da peynir sürerek oluşturdum. Salatalık ve havuçtan sonbahar ağacımızı yaptık. Yumurtanın yarısı ile fare,farenin kulakları kaşar ve gözleri ile burnu çörekotundan. Yumurtanın diğer yarısı ile güneş yaparak paşalarıma servis ettim.

tilki

Dergide bulunun meyveden tilkiyi kuş üzümü olmadığı için çikolata ve pasta süsü ile yaptım. Dergiyi çalıştıktan sonra bu faaliyetler ile Kızıl tilkileri iyice tanımış olduk…

Paşalarım 39 aylık…

Bu yazı ÇOCUKLAR İÇİN SUNUMLAR, KAHVALTILIKLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ÇOCUKLAR İÇİN TİLKİ SUNUMU için 2 cevap

  1. çok yaratıcı olmuş canım..Defne’ye bende yapmalıyım..hatta Ece’ye de..belki bu sayede biraz yumurta yer büyük sıpa:))))

  2. Sevtap Aycı Uçar der ki:

    Özlemcim beğendiğine sevindim canım,umarım Ece’de beğenir ve fareciği bir lokma da yer 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir