ERKEK ÇOCUKLARA KAPŞONLU HIRKA

cats

Başlıklarım eskiden erkek bebeklere diye başlardı,erkek çocuklara oldu.Ay, genç delikanlılara diyebileceğim günler ne olur sağlıkla ama yavaş yavaş gelsin yahu bu ne hızdır böyle…
Ben son 3-4 yıldan bir şey anlamadım.Ne zaman hamile kaldım,ne zaman doğdular ve ne zaman bana laf yetiştirir oldular inanamıyorum. Bir dil var pabuç kadar derler ya aynen öyle 🙂 Maşallah her konuyla ilgili bir düşünceleri var sağ olsunlar da henüz dinlemeyi,sıra beklemeyi öğrenemedik.Ben konuşan adamı severim de benden çok konuşanı sevmem derler ya ha işte ondan, annemle,kocişle iki laf edemiyoruz.Bir de dinlemezsek anne yus anne yusss diyorlar.Genelde anne yus diyorlar neden acaba 😀 Neyse, son bir notta düşeyim de kayıtlara geçsin.Paşalarımın son 4 dişlerinden 2 taneleri daha geldi.Kaldı iki dişleri,ilk dişleri kadar mutlu oluyorum ama neden mutlu oluyorum anlamıyorum 🙂 Annelik işte…

IMG_0613

Gelelim yazımızın esas konusuna.Daha önce burada paylaşmıştım ya, işte sonuncusu olan hırkamı da bitirdim.İnanılmaz zevkle ördüm.Kalın şiş ve kalın iple örmek çok keyifli.Lakin ben iki ören, bir ne kadar uzamış diye bakan biriyim.Kalın iple çabuk ilerliyorsun ya çok keyifli oluyor.Birde ortaya istediğim ve paşalar tarafından beğenilen bir iş çıkmışsa demeyin keyfime… Hele düğmeleri ayrı sevdiler.Düğmeleri gri istemiştim ama bulamadık. Anişkom da gri iple dikeriz dedi ve düğme sorunu da ortadan kalktı 🙂 Bu sefer de yıkanınca rengi çıktı düğmenin kenarlarının ama bu halide hoş oldu,hatta tamamen çıkarsa daha memnun olacağım lakin altındaki renk gri 🙂 Bildiğiniz yorgan gibi bir şey oldu,sıcacık… İpim Sport Wool 10472 Mor Menekşe(6 yumak) ve Sport Wool 195 Gümüş(1 yumak), şiş 4,5, model biraz Nako dergisinden,biraz kafama göre, örnek 2 ters 1 haroşa 2 düz 1 haroşa.

IMG_0649Şimdi sıra diğer iplerime geldi. Dün demiştim ya öncelik şalda diye, işte kanıtı elime aldım bile…

 

Bu yazı ÖRGÜLER kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ERKEK ÇOCUKLARA KAPŞONLU HIRKA için 5 cevap

 1. Sihirli Günce der ki:

  Çok güzel olmuş bu hırkalar,renkleri de ne yakışmış paşalara:))Renk demişken o şal öreceğin ipin rengi nasıl güzel yahu..

 2. Emine Öztürk der ki:

  çok beğendim.. çok yakışmış paşalara…

 3. Sevtap Aycı Uçar der ki:

  Teşekkür ederim senden beğeni almak çok sevindirici…

 4. Sevtap Aycı Uçar der ki:

  Teşekkürler canım,evet bende çok beğendim bakalım sonuçta rengi gibi güzel olacak mı?

 5. annesiningulu der ki:

  çok güzel yapmışsın canım, eline sağlık
  iyi günlerde giysinler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir