RENKLİ TIRTILIMIZ

catsGeçen hafta sonu babamızla yaptığımız bir etkinlik.Severek yaptılar.Nasıl sevmezler yapıştırıcıyı ellerine almak için can atıyorlar.Hele bir ellerine geçse her yere sürecekler.Sadece etkinlik yaptıkça aldıkları için çok meraklılar.Geçen gün sabah siz kalkın.Çocuk kilidi tam oturmamış olacak ki çekmeceyi açmışlar. Hametan kremi almışlar bir güzel, ellerine,kollarına,saçlarına ve komidine sürmüşler.İçeriden gelen kıyem sesi ile fırladım yataktan.Ayak seslerimi duyan paşalar; anne gelio anne gelio diye tutuştular.Ne yaptınız oğlum dedim,dürüst paşalarımın ikisi birden ben yaptım dedi.Allah’tan ağızlarına almamışlar.Nerelere sürdünüz dedim.Her yeri tek tek gösterdiler.Ağızda da bir kalıntı yoktu 🙂 Sabırlı bir yanıma denk gelmesi ve dürüst konuştukları için kızmadım ama sabah sabah banyo işi çıkardıkları için çok gerildim yalan değil 🙂 İşte bu yapıştırıcıyı da bir ellerine geçirirlerse yandım 🙂 Merakları geçmesi adına sık sık kullandırmam gerek diye düşünüyor ve daha çok yapıştırmalı faaliyetler yaptırmayı planlıyorum.

IMG_8583

Tırtıl resmini A4 kağıda kapakla çizdim.Renkli A4 kağıtlarına da daireler çizip kestim. Resmimin ne kadar kötü olduğu tırtılın ayaklarından belli oluyordur 🙂 Paşalar büyük bir zevkle yapıştırdılar.Maşallah çokta güzel denk getirdiler.Ufak kaymaları da bizim yardımımız ile düzelttiler.Gözleri de kendileri yapıştırdı.Biraz yamuk oldu ama oğullarım yaptı ya önemli olan o.Şimdi sevimli tırtılımız panomuzda sergilenmekte 🙂

Bu yazı 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER, TOPRAK İLE ARTUN kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

RENKLİ TIRTILIMIZ için 1 cevap

  1. emine öztürk der ki:

    çok sevimli görünüyorlar.. ben de öğrencilerime yaptırdım.. içlerine de 10’ar ritmik saymaları yazdık.. ellerinize sağlık..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir