SU DOKU 1

Bulmaca çözmeyi seven biri olarak su dokulara gıcık olmakla beraber yapmaya çalışırdım lakin ortayı hiç bitirebildiğimi hatırlamıyorum. Zaten bu ara bulmaca falan çözdüğüm yok ya neyse. Ben kolayları çözmeye çalışa dururken; Barış’ın günlüğünde, çocuklar için hazırlanmış su dokuyu görünce çok mutlu oldum. Paşalarımın öğrenmesini istediklerimin içindeydi.Sebebi ise malum beyin sporları içinde önemli bir yeri olması ve zekayı arttırdığı söylenmesi. Su dokunun faydaları Barış’ın günlünde detaylı bir şekilde anlatılmış.

IMG_7639

Paşalar öğle uykusundayken hemen çıktısını alıp uyanmalarını bekledim. Uyanınca ikisine ayrı su doku verdim. Baktım olmadı biri ile birlikte oynadık.Hangisinin olmadığını tam idrak edemediler ilk başta.Eşleştirmeye o kadar alışmışlar ki hemen eşleştirmeye başladılar.Birde tüm sayfayı gösterdiğimde ben tavuk yok diyince yandakini göstermeye başlayınca su dokuyu katladım ve 4 resim üzerinde oynadık ki böyle daha kolay oldu.Kayup kayup diyerek hangisinin olmadığını anladılar.Artık sık sık oynatıp su dokuyu beyinlerine kazımayı planlıyorum 🙂 Umarım başarılı olabilirim.

IMG_7644

Şimdi aklımda iki fikir var.Biri bizim resimlerden su doku yapmak,diğeri ise gülen yüzlerden su doku yapmalı.Hem daha eğlenceli olabilir ne dersiniz? O zaman ne yapmalı? Bugün öğlen çocuklar uyurken, yeni su dokular hazırlanmalı… 😉

Bu yazı 2-5 YAŞ ARASI FAALİYETLER kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir