2 Faaliyet

Faaliyet deyince aklıma hep Aybüşüm gelir.Seytap Yenge ben faaaliyet yapıcam derdi küçükken.Ama o faaaaliyet derken faaaayı öyle bir söylerdi ki yemede yanında yat.Bir de bocuymuş(bozulmuşu)vardı mesela aklımda kalan birde toğlet(tuvalet).Aklıma gelmişken yazayım dedim akılda kalmayan yazıda kalıyor nede olsa…Şimdi gelelim konuya. Paşalarımla aklımda olan iki aktiviteyi daha yaptım geçen günlerde.Biri yine Pinterest’te gördüğüm bir aktivite. Tuvalet kağıdını su ile karıştırıp oynadık. Normalde bulaşık deterjanıda eklemışlerdi ama ben yeme ihtimallerine karşın dökmedim. Nitekim Toprak’ım tuvalet kağıdı yemeğe bayılıyor. Ağzına ruloyu sokasım gelmiyor değil hani 😀 Eline geçmesin hemen kapıyor ya parçalıyor ya yiyor.2 ya da 3 kere ruloyu ellerine verdim parçalasın da merakları gitsin diye,tuvaletten sonra kendileri koparıyor hevesleri gitsin diye ama ne fayda. Hatta biz karşı çıktıkça abartıp yutma boyutuna geldi.Bende belki bu sefer merakı gider diye görür görmez uyguladım faaliyeti ama merak aynı merak olsa da yumurmak hoşlarına gitti.Daha önce parçaladıkları tuvalet kağıdını atmamıştım onu ıslattım.Hem kuru halini hemde ıslak halini görmüş oldular.

IMG_6098

Bir diğer aktivitemiz de banyoda boya yapmaktı.Havalar güzelken su ile balkonda oynadıktan sonra birde banyoda boya yaptılar.Onlar eğlendi de benim pek eğlendiğimi söyleyemeyeceğim.Çünkü havlu,kapı gibi sürmeyin dediğim yerlere bile sürdüler.Havluları hemen kaldırdım da kapılara su tutamadığım için temizlemek zor oldu.Temizleme işini nedense GENDİLERİ yapmadı, bana kaldı :S

IMG_6146

Bu yazı 1.5 - 2 YAŞ ARASI FAALİYETLER, TOPRAK İLE ARTUN kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Faaliyet için 1 cevap

  1. sekerbulutu der ki:

    çok güzel bir faaliyet olmuş, ne güzel eğlenmişler işte, her eğlencenin sonucu annenin ortalığı derleyip toplayıp temizleyip silip süpürmesi, ben alıştım vallla bu bıcırıklar böyle büyüyecek :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir