KUM…

IMG_6364

Daha önce evde kum yapmayı denemiş ve sonuçlardan pek memnun kalmadığımız için çevrede kumla oynatabileceğim yerler aramıştım. Ve yakınlarda kumlu bir park buldum.Artık evde uğraşmama gerek kalmadı.Dünkü yazımda da dediğim gibi, havayı güzel buldukça kumlu parka gidiyoruz.Bir de oynayabileceği ve çok sevdikleri kürek,kepçe,kamyon ve harç kamyonu seti aldım.Kısa süreli de olsa severek oynuyorlar.Tabi canımı fazlası ile sıkan bir mesele var.Parkın çevresi yürüyüş ve bisiklet yolu, ne kadar güzel değil mi? Ama zihniyetler değişmedikçe,belediye çevreye bisiklet yolu yapsın,yürüyüş yolu yapsın, ne olacak ki…Bahsettiğim yürüyüş yolundan sıklıkla motosiklet geçmekte.Bir grup genç tur atarken 2 gün üst üste uyardım ve onlarda uyarımı efendilikle dikkate alıp bıraktı.Ama eminim bir daha ki gidişimde yine tur atıyor olacaklar.Sadece onlar değil ki… Belli ki orası motosikletlere kestirme yol olmuş.Bekçi olmadığı sürece de hep öyle kalacak…İşin canımı daha da çok sıkan diğer tarafı ise herkes rahatsız ama herkes sessiz…

Bu yazı 1.5 - 2 YAŞ ARASI FAALİYETLER, TOPRAK İLE ARTUN kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

KUM… için 2 cevap

  1. Anonim der ki:

    Kum evde zor iş. Balkonda bile yapsan illa ki eve bulaşır…Bazı anneler melek bu konuda çocuklarına sınırsız izinler verebiliyor ama ben açıkçası kum-çamur-boya gibi kirlere tahammül edemiyorum. Hele de çıkartamazsam…En iyisini yapmışsın sokakta dilediğince oynasın:))

  2. annesiningulu der ki:

    adı üstünde çocuk parkı ama insanlar saygısız canım 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir