EVA YAPBOZ (PUZZLE)

Kuzucuklarımın yapboz ile oynamasını çok istiyorum nedense. Aslında nedeni belli, benim seviyor olmam ve stres attırdığını söylemeleri. Yapboz sevgisini, baskı yapmadan, sinsice aşılamam gerek paşalarıma 🙂
İlk olarak kendi resimlerinden ve sevdiği hayvanlardan 2’li ve 4’lü yapboz yaptım kendim ama afacalarım 5 dakika içerisinde paramparça ettiler sağ olsunlar.İkinci denemem ise ahşap 4’lü yapboz alarak oldu.Balık,ahtopot,yengeç gibi sevimli hayvanlar var. Malesef ikinci denemem de başarısızlık ile sonuçlandı ve paşalarım üzerindeki etiketleri çıkarmak ile daha çok ilgilendiler.Bu yapbozlarını hala ara ara veriyorum ama pek ilgilendiklerini söyleyemeyeceğim.Artık umudumu kaybetmeye başlamışken babamız bu eva yapbozları getirdi.

cats

Çok sevdiler,zevkle oynamaya başladılar ve adını da tabu koydular. Sabah akşam tabu demeye başladılar.Hatta daral getirdiler.Tabi muzurluğu da elden bırakmadılar.Gözümü ayırır ayırmaz evaları ısırdılar.(Eva da ısırılmayacak gibi değil hani 🙂 ).İlk gün evli ve helikopterliyi getirmişti babamız.Ev pek kesmedi hemen yaptılar ve hekopter(helikopter) için kavgalar başladı.Sıra ile yapsalar da gözleri helikopterde olunca babadan bir tane daha istedik.Evli,ağaçlı olan geldi bu kez ama favori hala hekopter. Artık yapboz sevecekleri konusunda bir umudum var. Zamanla çeşitleri arttırmayı düşünüyoruz.Başlangıç için eva yapboz harika bir şey kesinlikle tavsiye ediyorum.

Bu yazı 1.5 - 2 YAŞ ARASI FAALİYETLER, OYUNCAK kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

EVA YAPBOZ (PUZZLE) için 6 cevap

 1. Yapboz der ki:

  yapboz gerçekten harika birşey.

 2. Anonim der ki:

  Nerden alabilirim

 3. SEVTAP(KARAB?D?K?M) der ki:

  Kırtasiyelerde ve oyunckçılarda genelde bulunuyor

 4. yapboz oyunu der ki:

  çok güzel bir yapboz

 5. etli yemekler der ki:

  bu yapbozlar sanırım köpük gibi bişeyden yapılıyor gazeten bazen hediye veriyorlar ama bunlar kadar güzel deiller bunları nerden bula biliriz.Bu arada teşekkürler çok faydalı bir yazı olmuş.

 6. Sevtap Aycı Uçar der ki:

  Rica ederim . Biz kırtasiyeden almıştık. Okul malzemeleri satan kırtasiyelerden ya da oyuncakçılardan eva yapboz diye isterseniz bulabilirsiniz,iyi akşamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir