Renk Kutusu

IMG_4245

Pazar günü bebişlerimiz uyurken kocişle, Transformers 3 : Ayın Karanlık Yüzü’nü izliyorduk televizyonda.Tabi film bitmeden Artun efendi uyandı.Bir süre babasının kucağında oturdu. Bir süre de manine ile uğraştı(Fotoğraf makinası). Ve çok geçmeden etrafı kurcalamaya başladı.İlk gözüne kestirdiği dikiş kutumda ki mezura oldu.Bir süre bununla oynadıktan sonra da masuralarımı sakladığım fotoğraftaki kutuyu aldı.İçindekileri boşaltıp kutuyu verdim.Bir süre açtı kapadı, tam sıkılıyordu ki minik minik kağıtlar kopardım ve delikten atmasını söyledim.Oda tek tek atmaya başladı ve bu oyun paşamın hoşuna gitti ama kağıtlar kıvrıldığı ve düşmesi zor olduğu için çokta uzun süre oynamadı.Bu arada Toprak’ım da uyandı, oda bir süre güzelce oynadı ama aynı sıkıntıyı o da yaşadı.

cats

Aşklarımı gece uykusuna yatırdıktan sonra keçelerimi elime alıp delikten geçecek boyutta şeritler kestim.Aynı kutudan bir tane daha olduğu aklıma geldi.(Minik kurmalı oyuncakların kutusu)Onun içinde, her renkten 3’er tane şerit kestim ve oyuncaklarını hazırladım. Sabah gördüklerinde; bir an önce almak için yemek bile yemek istemediler. Çok uzun süre olmasa da güzel eğlendikleri belliydi.Gün içinde sık sık ellerine aldılar ve akşam üzeri kavga ederlerken kutunun biri kırıldı.Yarın kutu kavgası kaçınılmaz oldu anlayacağınız.En kısa zamanda bu minik oyuncaktan almalıyım.Aslında her oyuncaktan iki tane almıyoruz ama bu tarz oyuncakların 2 tane olması daha iyi oluyor.Sadece kavga etmelerini engellediği için değil.Birbirlerine bakıp daha uzun süre ilgilendikleri için.Daha önce burda yaptığım Button Snake ( Keçeden Düğme Geçirme) ‘den sonra çantama koyabileceğim hem hafif hemde oyalayıcı bir oyuncağımız daha oldu 🙂

Bu yazı 1.5 - 2 YAŞ ARASI FAALİYETLER, TOPRAK İLE ARTUN, YENİLEME(DIY) kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Renk Kutusu için 3 cevap

  1. reyhane der ki:

    Hünerli anne..Bu arada bloglara yorum yazdığın zaman avatarsız yazıyorsun,resim koymak istemiyor musun?:)

  2. sevtap der ki:

    teşekkürler 🙂 vallaha avatarı koyamadım da ondan koymuyorum.Ama sende avatarsız görünüyrsun benım sıtede neden acaba?

  3. yeteneksizin der ki:

    Onların o tombik ellerini yerim, çok yaratıcı bi proce olmuş;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir