Taare Zameen Par

Taarezameenpar

Bu filmi arkadaşım Bir Mucizem Var‘ın burda yayınladığı postta görmüştüm.Ancak izleyebildim. Hint filmlerini zaten çok seven biri olarak bu filme de bayıldım.Ağla ağla bir hal oldum yani 🙂 Annem kızım sen de bir alemsin, üzüleceğin filmleri niye izliyorsun diyor 🙂 Hele ki Ishaan rolünü oynayan çocuk nede güzel oynamış öyle.Tabi resim öğretmeni Aamir Khan’ın da hakkını yememek lazım. Filmin yapımcılığı ve yönetmenliğini de Aamir Khan’a aitmiş. Ishaan’ın babasını elime verseler bir kaşık suda boğabilirim. Annesi de amma pısırık sinir etti beni.Abisi de çok şeker.

Filmin konusuna gelince Ishaan harfleri ve sayıları aygılamada güçlük çeken bir çocuk.Bu sebeple de ailesi ve çevresi tarafından tembel ve aptal muamelesi görür.Kendini bir şey sanan sorumsuz gaddar babanın yatılı okula vermesi ile de iyice bunalıma giriyor.Yatılı okula geldikten sonra tanıştığı resim öğretmeni ile hayatının değişmesini konu alan bir film.

Bence mutlaka izlenilmesi gereken bir film,şiddetle tavsiye ederim.

Not:Resim netten alıntıdır.

Bu yazı SİNEMA VE TİYATRO kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir