Parmak Boyama…

İlk boyama çalışmamız mum boya ile oldu.Karalamalardan oluşan çalışmamız kağıtların yırtılmasına doğru gidiyorken anne olaya el koydu 🙂 İlk mum boya çalışmalarına yaklaşık olarak 3 ay önce başladık.Ara ara ellerine verdim ama ağızlarına sokmaya çalıştıkları ve kağıtları yırtmaya başladıkları için burda ki yazımda bahsettiğim tahta ile çalışmalara devam ettim.Ama artık yavaş yavaş alışmalarını düşündüğümden kağıdı ve boyayı  verdim ellerine… Tabi evin temizliği açısından bu işi mama sandalyesinde bağlı iken yaptırıyorum.Yoksa oğullarımı tutabilene aşk olsun.

cats

Oğullarımın ilk parmak boyama çalışması.Daha önce burdaki el izi panomda korktuklarından bahsetmiştim ama boyadan korkmadıkları belli oldu.Muhtemelen korktukları için değil onları boya bulaşmasın diye sıkı sıkı tutmamızdan hoşlanmıyorlar.Artık ayak izleri için kendime yeni bir yol bulmam gerek.Başlangıç olarak mavi ve yeşil 2 renk verdim.Sıra ile kullandılar.Sağ taraftaki Artun görüldüğü üzere çok temiz çalıştı.2 parmağına bulaştı sadece.Parmağını tek tek batırıp kağıda parmak bastı.Toprak biraz daha istekliydi ve sürekli boyaya elini batırmak istedi ama oda yanlızca 2 parmağını kirletti.Çok temiz benim aşklarım 🙂 Baktık bunlar kirletmiyor.Annemle biz parmakları batırdık boyaya çocukların burnunu yanaklarını  boyadık.Onlar da bizim yüzümüzü boyadı.Toprak dedesi ile Artun anneannesi ile çok uzun sürmese de eğlendi. Artık sık sık böyle aktivitelerimiz olacak.

 

Bu yazı 1.5 - 2 YAŞ ARASI FAALİYETLER, OYUNLAR, TOPRAK İLE ARTUN kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Parmak Boyama… için 1 cevap

  1. gönül der ki:

    minikler çok severler boyalarla oynamayı kızım küçükken bizde çok yapardık bloğundan izlediğim kadarıyla çok güzel aktiviteler gelişimleri açısından harika sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir