Eşleştirme Oyunu…

IMG_0923

Biz eşleştirme oyunlarımıza ilk çoraplar ile başladık.Çoraplar bizim için sadece giyecek değil aynı zamanda oyuncak.Bebekliğimizden beri çok seviyoruz ne hikmetse.Bir yerde çorap görsünler çok mutlu oluyorlar ve eğer bir tane ise hemen kavga başlıyor tabi.Eşleştirme oyunu oynatmakta çamaşır katlarken geldi aklıma.Çamaşırları beraber katlıyoruz oğullarımla.Onlar bana taşıyor, ben katlıyorum,ne olduğunu,rengini söylüyor ve yerleştiriyorum.Tabi bir bakmışsın ayyy sesi ile çekmeceyi boşaltmışlar.Ne yapalım olacak o kadar diye yeniden düzeltiyorum çekmeceyi…Çamaşırın içinden ilk lifleri toplayıp bamyo bamyo diyerek bana gösteriyorlar.Ama bu hiç değişmiyor önce lifleri sonra da çorapları…Bazen bir yerlere tıkıştırıyorlar, bazen ağızlarına sokuyorlar,bazen çekmeceye götürüp ıh ıh diyorlar.Bende bütün çamaşırları yerleştirdikten sonra çorapların eşlerini bulmalarını istiyorum ve hepsini eşleştiriyorlar.Artık alıştılar, çorapların eşlerini çamaşırdan seçip getiriyorlar bana ama ben yıne de hepsini karıştırıp yenıden eşleştirmelerini istiyorum.Onlarda seviyorlar ki zevkle uuuuuu eşliğinde eşleştiriyorlar.

IMG_1001

Farklı eşleştirmeler yapmaları için keçeden eşleştirme kartı yaptım.(Beyaz olanı üsteki resimde kayıptı ) Sanırım bu aylar için çoraptan sonra en ideal eşleştirme katları. Yırtılmıyor,bozulmuyor,yıkanıyor. Tam paşalarıma göre. Bende 6 farklı renk keçeden 8×8 boyutunda kareler kestim.Renklerine göre eşleştirmelerini istiyorum sıkılmadıkları sürece gayet güzel eşleştiriyorlar ama çok çabuk sıkılıp  ya bir yerlere atıyorlar yada biri alıp kaçıyor öteki bas bas bağırıyor 🙂 Sonuç her seferinde aynı olsa da günde 2-3 kez eşleştiriyoruz kartlarımızı.

IMG_0866

Birde Meraklı Minik dergisinin verdiği kartlarımız var ama onlara kıyamıyorum.Zaten bir seti verdim ellerine.Çok güzel eşleştiriyorlar ama kartlardan da anlaşılacağı gibi çokta buruşturuyorlar.Yine de ara ara veriyorum ve kısa süreli de olsa zevkle oynuyoruz.
IMG_1008

Bu yazı 1.5 - 2 YAŞ ARASI FAALİYETLER, OYUNLAR, TOPRAK İLE ARTUN kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Eşleştirme Oyunu… için 4 cevap

 1. yeteneksizin der ki:

  O tombiş elleri yerim ben. Maşallah yaa ellerinden anladığım kadarıyla afacanlar kocaman olmuşa benziyor..

 2. tatesal der ki:

  Maşallah oğluşlara bin kere,çok şekerler…bilinçli anne olmak böyle birşey işte kutluyorum seni arkadaşım ,ayrıca kolaylıklar diliyorum…paşaları öperim…

 3. Sihirli Günce der ki:

  Oh ohh ne güzel.Çok iyi düşünmüşsün keçe olayını.Çok iyi fikir..Defne biraz büyüsün bende keseceğim renk renk:))

 4. yaseminkale der ki:

  ayyy bi daha mı bebek sahibi olsam diyorum buraya gelip gidip:)

  http://elamercankale.blogspot.com/2012/11/5-yas-dgunu-hediyelerim.html
  bende bunları tavsiye edeyim canım yırtılmaz ve orjinal fotoğraflı 120 çift kart:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir