KARAM

Sabahtan beri ağzıma lokma koymadım.Zaten genelde annem gelince bana yemek hazırlıyor ve çocuklar uyuyunca yıyorum ve çocuklar benım yemegım bıtmeden uyanıyor.Bugun annem geldi, kahvaltı ettın mı dedi? Hayır ama bir şey hazırlama dedim zamanımı yemekle harcayamam, cocuklar uyurken bir şeyler yapmam gerek.Yukarı çıktık,annemden reglan kol kesimini öğrendim ve post gireyim diye bilgisayarı açtım ve bebefondan gelen sesle yıkıldım resmen,Artun Bey uyandı.Gitmedim ve uyudu çok şükür ama muhtemelen postu yayınlayana kadar biri uyanır.Ya ağlarlar,ya biri diğerinin yatağına gider ya da müzik açarlar ve ikisi de uyanır.Benimde onları uyutup yapmayı planladığım işler suya düşer.
Onlar uyanıkken hiç kendime zaman ayıramıyorum.Hep birlikte oynuyoruz.Annem ve babam ile oyun oynasalar bile benim elimde kitap,el işi falan görmesinler.
Elimi işaret edip ; ıhıhıh ve sonra
camın önünü işaret edip; ıhıh diyorlar.
Sonra da otuuuu diyip beni yanlarına oturtuyorlar.
(Elindekini camın kenarına koy ve otur) (Emir telakki ederim beyler)
Tüm yaptıklarımı bir saatlik öğle uykularında ve akşam 10’dan sonra yapabiliyorum.Gece de nöbet var zaten Toprak efendi canımı okuyor.Yanından gittiğimi anlayınca kıyameti koparıyor. Bütün gece emziriyorum. Bir o yatak, bir bu yatak artık ne bel ne boyun kaldı neyse bugün asıl yayınlamak istediğim posta geleyim.Aşağıda gördüğünüz çikolata varya işte bu ara ondan vazgeçemiyorum…Allah’ım nasıl bir lezzet öyle.Zaten çikolata canavarı biri olan ben Karam’ı yerken kendimi reklamlarda gibi hissediyorum.Yanlış anlaşılmasın bu reklam falan değil sadece çikolata severlere ve hala denememiş olanlara ufak bir tavsiye…

101_7204

Bu yazı GÜNLÜK, TATLILAR, TOPRAK İLE ARTUN kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

KARAM için 2 cevap

  1. Nilhan der ki:

    Bunu tavsiye eden ilk kişi sen değilsin. artık denemek farz oldu.
    ylnız öyle anlatmışsın ki seni gözümde çok net canlandırabildim 😀

  2. yeteneksizin der ki:

    Karamı bende çok seviyorum özellikle Türk kahvesinin yanında enfes gidiyor ama migrenden dolayı çikolatayı fazla tüketemiyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir