EĞİTİCİ OYUNCAKLAR

Bu küpler oğullarımın vazgeçilmeyen oyuncaklarının başında geliyor. İkisi de severek oynuyor ama Toprak için bu küpler ile oynamak ayrı zevk.Bazen iç içe bazen üst üste diziyoruz.Renkleri tanıyoruz.5’e kadar sayıyoruz.Bazen kule yapıp yıkıyoruz.Bazende küplerin altına bir şeyler saklayıp hangisinin altında olduğunu bulmaya çalışıyoruz. İşte altına bir şey sakladığım zaman yüzlerinde ki tebessüm, gözlerindeki ışıltı ve ellerini oynatmaları yok mu bitiyorum.Hele bulurlarsa  değmeyin keyiflerine kendilerini bol bol alkışlıyor kuzumlarım. Tabi bende bol bol alkışlıyor ve öpüyorum paşalarımı.

IMG_1969

Yine severek oynadıkları oyuncaklardan biri daha.Hem şekilleri, hem renkleri öğrenirken el becerileri de gelişiyor.Yuvarlak en sevdikleri yıldız hiç sevmedikleri şekiller.Bazen çok güzel odaklanarak  tek tek şekilleri sokuyorlar, bazen de ilk denemede olmayınca kaldırıp atıyorlar.İki çocuk olmanın zorluklarının biri de birinin oyununu diğeri bozuyor yada ikisi de aynı şekili istiyor ve kavga kaçınılmaz oluyor.

IMG_1971

Bu fıçılarla oynamayı da çok seviyoruz.Sık sıkta kavga ediyoruz.Ama iki fıçının yarıları kayıp malesef 🙂 Mavi fıçının yarısı da kaloriferin arkasında sıkıştı.Toprak efendi bütün oyuncakları oraya atıyor da 🙂 Yine de çok severek oynuyoruz ama…
101_7189

Veeee oyun odamıza çıkar çıkmaz elimize aldığımız ilk oyuncaklar legolarımız. Oğullarıma en büyük boy olan legolardan almıştım yaklaşık 1,5 ay önce.36 parçalı.Aldığım günden beri severek oynuyorlar.Biz büyüdükçe legolarımızda küçülecek ve çeşit çeşit şekiller yapacağız.Bazen dizdikten sonra duytttt duytt diye sesler çıkarıp sürüyor yada uçuruyorlar 🙂 Uzmanlar legonun hayal gücünü arttırdığını,duyu-hareketi geliştirdiğini,kasları geliştirdiğini ve zekayı çalıştırdığı görüşünde.Ayrıca Artun’umu lego ve büyük sabrım sayesinde oturarak oynatmayı başardım 🙂 Çok uzun süreli olmasa da; şimdi biri bir koltuğa, biri bir koltuğa oturup legoların hepsini takana kadar oynuyor.Bazen bir iki kez söküp yeniden bile takıyorlar.Bazen köprü yapıp altından araba sürüyoruz.

IMG_1963

Bu yazı OYUNCAK kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

EĞİTİCİ OYUNCAKLAR için 1 cevap

  1. Canım,
    o kuzuları oynarken görmek ve öpüp koklamak istedim. Bayılırım oyun oynarken hayal güçlerine, ciddi ciddi davranılarına ve şekilden şekile giren yüzlerine. Öpüyorum miss yanaklardan.(MaaşAllah diyorum.)
    Sevgiyle kal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir