ÖRGÜ OYUNCAK TAMİR SETİ

IMG_1975

Erkek bebeğim olunca erkek çocuklara özgü oyuncaklar yapmak isteği duyuyorum.Tamir seti almak istiyordum ama henüz küçük oldukları için birbirine vurma ihtimallerini düşündüm ve erteledim.İlk tamir setleri örgü olsun diye düşünmeye ve internetten araştırmaya başladım ama hiç bir yerde rastlamadım.Amacım hazır ölçülere konmaktı. Bulamayınca,eşimin de sen yaparsın gazlarına gelip tornavidadan başladım yapmaya.Evdeki aletleri yanıma aldım uydurmaya çalıştım.Tornavida beni o kadar zorlamadı da şu çekiç yok mu daral getirdi.

 

IMG_1974

Yok yuvarlağı,yok öndeki gagası,yok ikiye ayrılması falan derken hem saydım hem yaptım 🙂 Biraz örüyorum kocişkoma gösteriyorum.Aşkım şurasını da şöyle yap burasını da böyle yap.Sanki kağıda resim çiziyorum yahu 😀 Şaka maka derken kocişkomun desteği ile bitirdim ve ingiliz anahtarına başladım 🙂 Ve işte ingiliz anahtarım. Sanırım yaprak anahtar ve cırcır anahtarda da deniyor.

101_7163

Ve son olarak matkabım ile karşınızdayım efem 🙂

101_7167

Tutma yeri biraz eğimli olmuşsa da babama göre,biraz öne dikmişsem de kocama göre, ben sevdim matkabımı 🙂 Diğer tarafına da 1 2 3 işledim. Aslında marka yazacaktım, kociş gerek yok dedi.Bende A B C yazayım dedim. İlla bir şey yazacağım çünkü boş gibi geldi 🙂 Aslında kerpeten,pense falan da örecektim ama açılıp kapanan yapamayacağıma göre gerek yok dedik.Şimdi tornavidayı alıp vidaların yanına gidiyor paşalarım 🙂 Tamir setimi bitirip burda ördüğüm berenin ikincisine de başladım bile.Çok çalışmam gerek çok aklımda yapmak istediğim çok şey var daha 🙂

Buda toptan görüntüleri;
101_7176

Bu yazı AMİGURUMİ (ÖRGÜ OYUNCAK) kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ÖRGÜ OYUNCAK TAMİR SETİ için 7 cevap

 1. yaseminkale der ki:

  oyyy süperler dünyaları ördüm bi böyle bi set yapmadım:)
  gerçekten bazen karşıdan fikirler gelirken bi garip oluyorum bende:))

  ellerine sağlık canım… kolay gelsiiiinnn

 2. saaadet uslu der ki:

  Amanın ne güzl olmuş. Ne emek var şu yaptıklarında, ellerine sağlık:)))

 3. tosbagalarr der ki:

  tek kelime ile alemsin:)) müthiş olmuş ellerine sağlık

 4. hamaratablam der ki:

  canım bunlar harika olmuş ellerine sağlık.Artık evdeki herşeyi tamir ederler diye düşünüyorum :)Minikleri çok öpüyorum sevgiler gönderiyorum…

 5. emine öztürk der ki:

  tek kelime ile muhteşem.. hele o matkap yok mu.. ellerine ağlık..keşke minik ustalar bize de gelseler.. öyle çok tamir var ki yapılacak..

 6. elif gönül der ki:

  Sizden birsey rica edicem nolur ama nolur matkabın tarifini verebilirmisiniz

 7. Sevtap Aycı Uçar der ki:

  Elif hanım vallaha saymadan yaptım ama yarın saymaya çalışayım,en azından kabaca anlatmış olurum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir