İLK KALEM VE KAĞIT İLE TANIŞMA

IMG_1997

Aslında ilk kağıt ve kalem ile tanışalı 1,5-2 ayı geçmiştir yanılmıyorsam. Hatta daha da öncesinde karalama defterime bir kaç kez tükenmez kalem ile yazdırmıştım ama kalemi ağızlarına sokmaya çalıştıkları ve sağ sola salladıkları için bir daha ellerine vermedim ve biraz zaman geçtikten sonra mum boya aldım oğullarım için.Önlerine de birer A4 kağıdı koydum.Bir iki karaladılar ve kağıdı yırtmaya başladılar.Tabi yılmadım, ellerine boya kalemi ve kağıdı ara ara verdim . Tabi başlarından hiç ayrılmadım çünkü hala ağızlarına sokuyorlar,hatta bize inadıya daha çok yapıyorlar.Bir akşam komşumuza oturmaya gittiğimizde güzel arkadaşımız Defnemiz’de bu tahtalardan görünce hemen kocişe sipariş ettim.Kalemi alıştırmak için en iyi yöntem hiç kuşkusuz.Hem etraf dağılmıyor hem bir tehlikesi yok.Ben yine, ya mama sandalyesinde otururken yada sabah oyun saatimizde ben yanlarında olduğum zaman veriyorum.Koşarlar falan,kalem bir yerlerine batar diye.İki çocuk olunca halıyle birbirlerine de zarar verme riskleri artıyor.Kalemi şu yada bu şekilde tutmaları için zorlamamamız gerektiğini okumuştum bir yerlerde.Bazen avuçlarının içinde bazen normal tutuşa yakın şekilde tutuyorlar.Kaslarının gelişimine göre aşama aşama ilerleyeceğini de okumuştum. Tabi her gelişmede olduğu gibi bunun içinde sık sık çalışma yapmamız gerek.Artık kalem ve kağıtlar da vazgeçilmezlerimiz arasında.Şimdi bazen bu tahtalarımız ile bazen de boya kalemleri ve kağıtlar ile çalışıyoruz.

IMG_1874

Bu yazı 1.5 - 2 YAŞ ARASI FAALİYETLER kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

İLK KALEM VE KAĞIT İLE TANIŞMA için 3 cevap

  1. figen abla der ki:

    o minik elleri yerim beennn 🙂

  2. Sihirli Günce der ki:

    Sevtap’cım bu tahtalar çok işe yarıyor gerçekten.Gerçek kağıt kaleme geçmeden önce iyi alıştırma oluyor.Defne biraz büyüsün bende aldıracağım kocişe:)))

  3. Gülay Haccak der ki:

    Öncelikle o şekerleri öp annesi benim için.Bayadır bakmamıştım karıştırıyorum biraz bloğu.Bu yazı tahtaları çok işe yarıyor Mert hala kullanıyor onu.Öptüm sizi:)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir