İLK OYUNCAKLAR

           Ben 30 yaşıma yaklaştım ama hala oyuncakları çok severim.Oğullarıma alırken de zevkle alıyorum. Her şeyimi paylaşırım ama eve gelip oyuncaklarımın alınıp gidilmesinden hiç hoşlanmam.Eskilerden elimde bir bebeğim var.Daha önce atkılarımı ona takıp yayınlamıştım burda var mesela.Bir tane tüylü köpeğim var.Bir tanede minik bir ayım kalmıştı,o kadar.Zaten oyuncaklarımızın bir kısmını annem , toplamıyoruz diye sobaya doldurmuş.Kadıncağızı nasıl delirttiysek artık.Anne, içim yanıyor diye az ağlamamışım 😀 (Şimdi onu çok iyi anlıyorum)Bir kısmını eve gelen çocuklar alıp götürdü.

Neyse gelelim oğluşlarım ve oyuncaklarına.Oğullarım da her konuda olduğu gibi oyuncak konusunda da çok şanslı.Bizim almamızın yanı sıra teyzesi,halası,dedeleri ve büyük teyzesi  bol bol oyuncak aldı oğullarıma.Bazıları şimdiden kullanılamaz hale geldi.

Ne zamandır oyuncaklar ile ilgili post hazırlamak istiyordum ama fırsatım olmuyordu.Şimdi ilk oyuncaklardan olmak üzere oyuncak postları sık sık yayınlayacağım.Zamanla alıp memnun kalıp memnun kalmadıklarımı da yazmak istiyorum.

Bizim ilk oyuncağımız dönencelerimizdi. Severek takip ediyorduk,onlarla bakıp bakıp deliriyorduk. Şarkılarını dinleyip çığlıklar atıyorduk .Geçen bir videolarını izledim de ne kadar da küçüklermiş. Dönencelerimizin ikiside farklıydı biri bu sevimli köpeklerin bulunduğu dönence.Çok kullanışlı bir dönence üst bölmesi çıktığından müzik kutusu olarak ta hala kullanmaktayız.Bu Toprak’ımın dönencesi.R1246-lil-dreams-mobile-d-1

Kaynak:www.fisher-price.com/tr

Bir diğer dönencemiz ise bu.Bu da Artun’umun dönencesi.Bunda da sevimli hayvancılar var bundan da memnunduk ama sadece dönence olarak kullanılabiliyor malesef.

lFPR-65225_1

Kaynak:www.fisher-price.com/tr

Yatakları 3 ay aralıklar ile yer değiştirerek kullandırmayı düşünüyorduk haksızlık olmasın diye ama herkes kendi dönencesine daha çok tepki verdiği, mutlu olduğu için öyle yapmadık.Dönenceler kalkınca da Artun’un yatağına daha önce burada paylaştığım oyun halısının müzik kutusunu taktık.Uyanır uyanmaz müzik açıp oynamaya başlıyor aşklarım.Gecenin üçünde bile kalkıp müzik açıp oynuyorlar.Gel oğlum dediğimizde de önce müziği kapatıyor sonra geliyor akıllı bıdıklarım.

Yataklarını açtığımız için şu an takılı değil. Yataklarla ilgili ayrı bir post hazırlamak istiyorum ama istediğim gibi kumaş bulursam yatak örtüsü dikeceğim,ondan sonra.

Tekrar dönelim oyuncaklara ilk oyuncaklarımız arasında peluş oyuncaklarımız,ördüğüm örgü oyuncaklar,diş kaşıyıcılar çıngıraklar ve zürafacık ve maymuncuk gibi sesli hayvancılar ile oynamaktan zevk alıyorlar.Bir tane arabamız var kendinden giden onu ilk sürdüğümüzde nasıl korkmuşlardı. Gülmekten karnımıza ağrı girmişti 😀IMG_1977

Bu iki sevimli oyuncaklar sayesinde az yemek yedirmedim oğullarıma.Bunlara gülerken tıkıştırıyordum ağzılarına. Tabi sonra bu yöntemi de yutmayıp ağızları kapalı gülmeye başlamışlardı. Heyyy gidi günler heyy….

Bu yazı OYUNCAK kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir