İLK DİŞ FIRÇAMIZ

IMG_0663

18 Ayımızı doldurduğumuza göre, artık diş fırçalama zamanımızın geldiğini (okuduklarımıza dayanarak) düşündük.Oğullarımıza, babamızın araştırmaları sonucunda bu cici diş fırçalarını aldık.Diş fırçamızın ve macunumumuzun özellikleri ile bilgilere R.O.C.S’nin resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

IMG_0665
Bu yeşil olanı Toprak’ımın diş fırçası. Suluklarının renkleri de turuncu ve yeşil.Turuncu suluk Toprak’ın olduğu için bu kez yeşil diş fırçası Toprak’ın oldu.Aslında kafa karıştırır mı? Acaba yeşiller Artun’un turuncular Toprak’ın mı olsun derken,haksızlık olmaması için tam tersini yapmayı uygun bulduk.

IMG_0666
Turuncu diş fırçası da Artun’umun…
Diş fırçalamayı ilk benden gördüler.Dişlerimi vaktim oldukça yanların da fırçaladım.Hatta onlara da tutturarak fırçalattım.Çok dikkatlerini çekiyor ve ağızlarına koymamı istiyorlardı.Diş fırçalamaya Cumartesi günü başladık.ilk önce sadece diş fırçası veriyoruz ellerine.Sanırım bu süreç biraz uzun sürecek.Onlarda doya doya fırçayı ısırıyorlar. Ağızlarından balları akıyor ve yaklaşık 3-4 dk sonra ellerinden alıyoruz.(İşte en zor tarafı ellerinden almak 🙂 ) Bize el sürdürmedikleri için bizim fırçalamamıza izin vermiyorlar.Isırmayı fırçalamaya döndürdükleri zaman macun faslına geçeriz.Tabi bu süreci oğullarıma ve bize eziyet olmayacak şekilde,onları sıkmadan yapmalıyız ki sürekliliği olsun.Bakalım bu süreç ne kadar sürecek?

Bu yazı SAĞLIK kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

İLK DİŞ FIRÇAMIZ için 3 cevap

 1. saaadet uslu der ki:

  Benimkiler bile yakın zamana kadar diş fırçalarını ısırıyordu. Çok sık değiştirmek gerekiyor bu yüzden. Ama iyi birşey yapmışsın. Erkenden bu kültürü edinecekler ne güzel:)))

 2. annesiningulu der ki:

  çok şirinler 🙂

 3. yaseminkale der ki:

  ayyy pekde güzelmiş fırçaları 🙂
  benim bi arkadaşım bal ile fırçalıyor kızının dişlerini diş hekimi önermiş 🙁 çok pişman oldum kızımı macunla erken tanıştırdığım için:(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir