Göz Muayenesi

Salı günü göz muayenesine gittik çok şükür temiz çıktı.Küvezde kalan bebeklerin özellikle bir göz muayenesinden geçmesi gerekiyormuş.Benim Toprak’ım bir hafta kan şekeri düşük olduğu için küvezde kaldı.Artun’um ise sarılıktan bir gece kaldı.
Her yeni kontrolde bir sıkıntı kaplıyor içimi. Nasıl olacak, bebeklerimin canı yanacak mı diye.Benim gibi takıntı anneler için olsun bu yazım.İlk muayeneye gittiğimizde doktorumuz bir alet ile gözlerimizi kontrol etti.Şu an şüpheli bir şey yok ama damla ile iyice bakmam gerek diyerek bize bir damla verip eve gönderdi.Damlayı yarım saat ara ile 2şer kez damlatıp tekrar doktorumuza gittik.Tabi bu aşama pek kolay oldu denemez.Çünkü çok ağladı,çok direndi kuzucuklarım.Ellerinin kollarının tutulmasından zaten hiç hoşlanmayan bebeklerimin kafasını da sabit tutunca damla gelmeden kıyamet koptu.Damlayı döktükten sonrasını siz düşünün.Ama çabuk sakinleştiler diyebilirim.Meğer damla yakıyormuş.(Hastanede 8-9 yaslarında bır kız vardı oda damla damlatmış yakıyor dedi.)
Bu kez bebişlerimi ben tek tek kucağıma aldım.Yardımcı bayan ayaklarını tuttu.Eşim kafalarını sabitledi.Doktor hanımda gözlerine baktı.5 dakika kadar sürdü.Aslında ne kadar süreceği bebeğinizi ne kadar sabit tutup , gözlerini ne kadar iyi açabileceğiz ile ilgili.Genel olarak göz muayenesi; pek kolay olmasa da stres yapılacak bir olay da değil.

Bu yazı İKİZLERİM VE GEBELİK, SAĞLIK, TOPRAK İLE ARTUN kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Göz Muayenesi için 2 cevap

  1. yemekaski.com seçil der ki:

    Maşallah şimdi resimdede gördüm nasılda büyümüşler 🙂 Kontrollerinizde geçmiş olsun.. umarım herşey güzel seyrinde gider.. sevgiler..

  2. öperim minik adamları 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir